Кремль виявляє тривогу на тлі заборон російських державних медіа в Європі. Рішення, ухвалені рядом європейських країн, стали «болісним ударом» для системи зовнішньої пропаганди РФ.
Цю інформацію надає Служба зовнішньої розвідки України.
За даними розвідки, серед країн, які ввели обмеження, є Німеччина, Франція, Швейцарія, Бельгія, Греція, Румунія та інші європейські держави. Зокрема, Франція заборонила візи для російських журналістів та обмежила трансляцію російських телеканалів, а Берлін відмовив у наданні дозволу на проживання співробітнику «Россия сегодня».
У Європейському Союзі загалом було призупинено мовлення та заблоковано онлайн-доступ до ресурсів «РИА Новости», «ВГТРК» та інших кремлівських медіа.
Москва, як зазначають в розвідці, охрестила це все «цензурою» і погрожує відповіддю — як через російські закони, так і через міжнародні інституції. На рівні Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Росія продовжує звинувачувати у «дискримінації», але ці заяви не мають підтримки більшості країн.
Варто зазначити, що після 2022 року в Росії була заборонена або суттєво обмежена велика кількість західних медіа, серед яких «BBC», «Deutsche Welle», «Radio Free Europe/Radio Liberty», «CNN» та «The Guardian». Причиною цьому стало висвітлення війни в Україні та критичне ставлення до режиму. «Роскомнадзор» блокує сайти цих медіа, а закони про «іноземних агентів» і «небажані організації» змусили багатьох журналістів припинити свою діяльність у країні.
Всього, щонайменше 50-70 західних медіа стикнулися з заборонами чи цензурою, а численні іноземні журналісти покинули Росію, рятуючись від загрози переслідувань.
Нагадаємо, Росія значно посилила гібридні атаки на критичну інфраструктуру європейських країн, особливо від початку повномасштабної війни в Україні. Основними цілями залишаються об’єкти енергетики, транспорту та зв’язку.