Європейський центр середньострокових прогнозів погоди (ECMWF) презентував інноваційну модель прогнозування погоди на основі штучного інтелекту – AIFS ENS.
Про це інформує Bloomberg.
Нова модель AIFS ENS, розроблена в Європі, навчалася на багаторічних даних про клімат і погоду, дозволяючи точно прогнозувати атмосферні явища. Її основна перевага полягає в значно меншій витраті обчислювальних потужностей у порівнянні з іншими сучасними технологіями.
Під час тестування модель продемонструвала кращі результати, ніж звичайні прогностичні системи, найбільш вражаючи у прогнозах температури, опадів та вітру. Запровадження такого інструменту відкриває нові можливості для енергетичного сектора, надаючи трейдерам, які працюють з відновлюваною енергією (вітровою і сонячною), швидкі розрахунки і прогнози без великих витрат на обчислення.
ECMWF також випустив “ваги” моделі – карту шаблонів і взаємозв’язків, що були виявлені штучним інтелектом в даних. Це забезпечує користувачів доступом не лише до результатів, але й до внутрішньої логіки моделі. З точки зору аналітиків галузі, це може стати поштовхом для створення нових погодних систем, орієнтованих на як публічні служби прогнозування, так і на бізнес.
Технологія вже викликала значний інтерес у найбільших енергетичних компаній Європи. Зокрема, в компанії InCommodities (Данія) зазначили, що бачать у новій моделі «переломний момент» у прогнозуванні.
Нагадаємо, Міністерство оборони України оголошує про початок програми K4 Startup Studio, спрямованої на розвиток військових стартапів у сфері штучного інтелекту.