Берег озера Вітовець поблизу Бортничів у Києві знову не справляється з напливом відпочивальників. І якби не небайдужі місцеві жителі, дістатися до однієї з найбільш популярних водойм столиці, яка поки що не була знищена навколишньою забудовою та “ревіталізацією”, стало б практично неможливо. Тому “добровільні прибиральники” узбережжя озера звертаються з закликами до рішучих і навіть радикальних методів боротьби з тими, хто не навчився прибирати за собою.

Озеро Вітовець, що знаходиться в Дарницькому районі неподалік Бортничів, є мальовничим куточком площею приблизно 80 гектарів, який приваблює киян можливістю ловити рибу, купатися та відпочивати. Проте з приходом спеки берег вкривається сміттям після пікніків – пляшками, недопалками, пакетами, кістками, обгортками та недоїдками. Деякі відвідувачі складають сміття в мішки, але не забирають їх з собою – кому залишають, залишається питанням риторичним.

Після кожних вихідних місцеві мешканці, яким боляче дивитися на те, у що перетворюється зелена зона, змушені самостійно прибирати територію. Одна з мешканок Бортничів, киянка Ірина Остаповська, поділилася емоційним постом у Facebook-групі “Мікрорайон Бортничі”. Жінка регулярно виходить на берег з пакетом для сміття, щоб збирати “слідства” чужого відпочинку. Вона обурена байдужістю людей, які користуються природними благами, але не залишають після себе нічого, окрім бруду.

“Для вас існує поліція. І постійне прокляття та зневага нормальних людей, які прибирають за вами ваші ганебні сліди на цій прекрасній планеті”, – написала вона.

У коментарях до допису мешканці пропонують різні варіанти боротьби з проблемою. Наприклад, розмістити таблички з написами “За вами спостерігають відьми” або навіть “ЗАМІНОВАНО” – до речі, авторка ініціативи вже погодила дизайн і просила допомогти з виготовленням. Інші пропонують встановити камери відеоспостереження та домагатися посилення штрафів за сміття.

“Коли камери висітимуть на кожному дереві і штрафи зростуть у 10 разів – тоді й почнуть прибирати”, – написав один із місцевих мешканців.

Люди також підкреслюють важливість робити зауваження порушникам безпосередньо на місці. Вони зауважують, що така ситуація влітку спостерігається не лише біля Вітовця, береги якого, до речі, прибирали восени. Тоді було проведено велику толоку з очищення території після літнього сезону, але нині потрібно починати знову, щоб до осіннього похолодання територія навколо озера не перетворилася на непрохідну.

Як “Синє” озеро на Виноградарі спочатку зникло, а потім – почало відроджуватися

Нагадаємо, у вересні 2024 року Інформатор повідомив про те, що на Виноградарі нарешті розпочали роботи з відновлення озера Синє – так звана активна фаза. Впродовж тижня комунальники облаштовували технічний майданчик, прокладали тимчасові дороги для доступу до робочої зони, доставляли необхідну техніку. Врешті-решт стартував процес розчищення озера, і головне завдання комунальники ставили в очищенні дна та берегової лінії.

Напередодні, у березні 2024 року, Інформатор засвідчив остаточне припинення існування озера “Синє”. Світлини з висохлим дном озера поширювали у соцмережах місцеві мешканці. Якщо навесні минулого року ще залишалася невелика смуга води, то у 2024 році вона зникла, а від озера лишилася лише ділянка зволоженої землі.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.