Студентка Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Оксана Паращак, вирішила оголосити бойкот викладачкам-нардепкам Любові Шпак і Лесі Забуранній. Це їхнє рішення стосується голосування за законопроєкт №12414, який обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.
«Ці особи, які підтримали насправді знищення незалежності НАБУ і САП, повертають Україну до часів Януковича, і саме вони “викладають” студентам — майбутнім держуправлінцям. Я, студентка Інституту публічного управління та державної служби 1 курсу магістратури заочної форми навчання, де працюють депутати, які продали свій голос за #12414, рішуче відмовляюся від занять Забуранної і Шпак та вимагаю, щоб їх не включали до мого розкладу в наступному семестрі», — підкреслила Паращак.
Вона також закликала інших студентів проявити активність проти появи у розкладі Шпак і Забуранної, а також їхніх помічників, «які нелегально виконують (без)діяльність в інституті та організовують навчальний процес виключно в інтересах депутаток».
«Закликаю студентів не дозволити тим, хто руйнує антикорупційну систему, промивати вам мізки. Якщо ви, звісно, хоча б трохи себе поважаєте», — додала вона.
Не можемо залишити без уваги, що 22 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12414 щодо внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який насправді ліквідує незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та НАБУ. За цей закон проголосували 263 депутати.
У ЦПК зазначили, що ліквідація незалежності НАБУ і САП фактично призведе до узурпації генпрокурором Русланом Кравченком функціонального контролю над цими органами. Це завдасть серйозної шкоди самостійності відповідних структур і їхній можливості проводити розслідування. Адже голова ОГП отримає повний доступ до матеріалів будь-якого кримінального провадження.
У ряді українських міст, включаючи Київ, почалися масові протести проти закону про НАБУ та САП. На другий день акцій президент Володимир Зеленський пообіцяв внести до парламенту новий законопроєкт, в якому будуть «всі необхідні норми для забезпечення незалежності антикорупційних інституцій». Він зазначив, що це буде відповіддю на занепокоєння суспільства, висловлене щодо закону №12414.