У селі Добрянка Вінницької області місцеві жителі відмовилися прийняти евакуйованих з Донеччини жінок, адже ті приїхали з тваринами. Поліція спростувала інформацію про свою підтримку селян та запевнила, що розпочала перевірку.
Про це інформував благодійний фонд «12 вартових», що займається безпритульними тваринами.
«Ця історія повинна була стати щасливою, але відбулося щось огидне», — зазначили в фонді.
За словами волонтерів, 24 липня вони спільно з евакуаційною групою «Білі Янголи» евакуювали родину з Білицького, яке розташоване всього за 3,5 км від лінії фронту. Вдалося вивезти двох бабусь, а також 11 собак і 34 котів.
Інші волонтери організували для них житло, підготувавши його до прибуття. Перевезення тривало приблизно добу: «Всі були втомлені, як люди, так і тварини. Лише вийшли з-під обстрілів».
Після прибуття у село Добрянка, що розташоване неподалік від кордону з Молдовою, родину зустріли місцеві жителі.
«Односельці зібралися біля будинку і заборонили людям вселятися, вивантажувати та поїти собак. Тому що собаки. Шукайте інше місце, ваші 11 стерилізованих і вакцинованих собак нам не потрібні», — пригадали у «12 вартових».
Бабусі викликали поліцію, але, за їх словами, та, разом із старостою села, нібито стала на бік місцевих. У фонді повідомили, що жінкам виписали акт з постановою про виселення за три дні, проте копію їм не надали.
Власниця будинку була «шокована». «Вона дійсно пустила до себе людей і знала про тварин», — додали волонтери.
У поліції підтвердили, що ввечері 25 липня дійсно отримали повідомлення про конфлікт між жителями Добрянки та заявницею через утримання собак. Втім, заперечили, що видавали акти про виселення евакуйованих жінок. Правоохоронці взяли пояснення від обох сторін, і перевірка триває.
Як зазначила волонтерка Лала Тарапакіна з «12 вартових», після розголосу до бабусь знову навідалася поліція: ті були «дуже ввічливі» і заперечували, що когось виселяють.
«Сказали, не переживайте, все вирішимо, в понеділок самі приїдемо, відвеземо до міської ради, допоможемо. Жінки були шоковані, адже важко забути, як поліція тиснула на них, наполегливо вказуючи на виселення за два дні», — наголосила Тарапакіна.
Волонтери мають намір домагатися юридичної справедливості, з метою, щоб назва села «запам’яталася всій країні і стала безумовним прецедентом».
Тепер для евакуйованих бабусь шукають інше житло, оскільки волонтери не хочуть залишати їх у Добрянці. Тарапакіна наголосила, що особисто забезпечить допомогу фонду, волєри тваринам та належну обслуговування.
Голова Могилів-Подільської районної державної адміністрації Юрій Яцук повідомив, що ситуація з розміщенням евакуйованих під контролем. За його словами, жінки та їхні собаки нині перебувають у безпечних умовах.
Місцеві органи влади повинні знайти та запропонувати родині «гідні умови для подальшого проживання». Водночас собак планують поселити у притулках, а одного з них мають на меті передати до Могилів-Подільського прикордонного загону.
Втім, волонтери в коментарях до допису Яцука зазначили, що не погоджувалися на притулок для тварин.
«Ми вивезли родину для того, щоб уникнути притулків. Ми плануємо переселити цю родину в інший регіон, в інший будинок. Ні про які притулки мова не йде», — підкреслили «12 вартових».