Згідно з повідомленнями, фонд знаходився на межі отримання початкової підтримки від установ, які мають зв’язки з урядами Німеччини, Італії й Польщі. Проте в січні компанія зупинила переговори з інституційними інвесторами через брак зацікавленості на фоні зростаючої нестабільності стосовно подальшої ситуації в Україні.
Водночас, як зазначає Bloomberg, ще в грудні 2024 року серед можливих донорів фонду не виявилося уряду США.
Минулого року віцепрезидент BlackRock Філіпп Гільдебранд заявляв, що метою фонду є залучення не менше 500 млн доларів від держав, банків розвитку й донорських організацій, а також 2 млрд доларів від приватних інвесторів. Загальна сума потенційних інвестицій у відновлення оцінювалася в 15 млрд доларів.
За оцінками Світового банку та інших установ, загальні потреби України на відновлення вже перевищують 500 млрд доларів.
У компанії BlackRock підтвердили, що завершили свою безкоштовну консультаційну діяльність у рамках проєкту в 2024 році й тепер не мають жодних активних домовленостей з українським урядом.
Джерела Bloomberg також повідомили, що BlackRock планувала презентувати фонд під час Конференції з відновлення України, запланованої на 10−11 липня в Римі. Проте дати презентації ще не були остаточно визначені.
Тим часом Франція, за словами джерел агентства, розробляє альтернативну ініціативу щодо створення нового фонду замість проєкту BlackRock. Однак наразі залишається невизначеним, наскільки успішною буде ця спроба без участі США.
На початку червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після зустрічі з французьким урядовцем Франсуа Байру анонсував, що Франція надасть додаткові 200 млн євро для підтримки відновлювальних проєктів і ринкової євроінтеграції України.