У Києві ресторан Sunset Terrace офіційно відмовився від намірів створити зону відпочинку з басейном на території природного заказника “Протасів Яр”. Ця зміна сталася, зокрема, завдяки активістам, які не дозволили звести басейн у природоохоронній зоні. У закладі заявили, що не знали про статус ділянки і обіцяли ліквідувати всі вже зведені споруди.
Про зміну намірів заклад Sunset Terrace повідомив у соціальних мережах. Там зазначили, що просто не були обізнані, що їхня територія належить до природного заказника — і вже пообіцяли демонтувати все, що вже було збудовано.
“Ми щиро перепрошуємо. Не знали, що будівля і навколишня ділянка входять до природного заказника. Усі елементи зони відпочинку будуть демонтовані”, — підкреслили у пресслужбі ресторану.
Це сталося після суспільного резонансу навколо вирубки дерев на території заказника. У червні мешканці сусідніх будинків зафіксували, як на спірній ділянці забудовник ТОВ “Протасів Яр” почав створювати інфраструктуру для відпочинку — із басейном, кальянами, діджеями та алкоголем. Активісти пов’язали цю ініціативу з Sunset Terrace, що призвело до хвилі критики в соцмережах.
Спочатку в самому ресторані заявляли, що пеньки та вирубки — це наслідок негоди або раніше погоджених робіт. За їхніми словами, одне дерево було аварійним, а територія забудови — це промислова зона, де “ніхто не заважає”. Однак протести громади та позиція екологів змусили керівництво Sunset Terrace змінити свої плани.
Як почався скандал: активісти виявили свіжі пеньки
Нагадаємо, що днями Інформатор повідомляв про те, що активісти громадської організації “Захистимо Протасів Яр” стверджують, що ресторан Sunset Terrace нібито почав вирубувати дерева на території ландшафтного заказника. Там планується відкрити зону відпочинку з басейном під назвою Secret Beach in forest – “секретний пляж у лісі”. У закладі заперечують ці звинувачення та стверджують, що територія, на якій зводять басейн, є промисловою, а не частиною заказника.
Також ми розповідали, що двом ділянкам землі на вулиці Амосова депутати намагаються змінити цільове призначення. Слід змінити і категорію — з земель житлової та громадської забудови на землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення. А договір з компанією, що надала їх в суборенду фірмі одіозного дніпровського бізнесмена для будівництва житлово-торговельного комплексу з паркінгом, не продовжуватимуть.