В Бучі та Макарові на Київщині триває відновлення житлових будинків, які постраждали від російської окупації. Попри війну, процес відбудови продовжується, хоча багато багатоповерхівок залишається непридатними для проживання. Завдяки фінансуванню від Світового Банку розпочнеться підготовка до капітального ремонту 108 будинків у цих населених пунктах.
Уряд ухвалив нову постанову для виділення субвенцій на реалізацію проєкту HOPE – “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей”. Це перший етап фінансування в розмірі 540 млн грн, які будуть розподілені між п’ятьма громадами, як повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій. Найбільше коштів отримає Бучанська громада (219,9 млн грн) та Макарівська громада (80,7 млн грн), а також Миколаївська, Ізюмська та Запорізька громади.
За даними Міністерства розвитку громад та територій, виділені кошти будуть використані виключно для розробки проєктної документації на капітальний ремонт багатоквартирних будинків, що постраждали від агресії Росії. Проєкт фінансується на грантовій основі Світового Банку через Мультидонорський трастовий фонд. Долучаться громади, які найбільше зазнали шкоди від бойових дій.
У рамках програми було відібрано 194 багатоповерхівки, згруповані у 59 кластерів. Зокрема, 79 будинків знаходяться в Бучі, а 29 – у Макарові. Відбір проводився за допомогою цифрової системи DREAM із застосуванням інструменту від City Planning Labs.
Потреба в ремонтах є надзвичайно великою: за словами Бучанського міського голови Анатолія Федорука, у громаді пошкоджено та зруйновано понад 3 тисячі об’єктів. Серед приватного житла 523 будинки зазнали незворотних руйнувань, з них 70 – повністю знищено. Вже демонтовано 372 приватні та два багатоповерхових будинки, які не підлягають відновленню.
Макарівська громада постраждала не менше. Бойові дії відбувалися тут з 27 лютого по 31 березня 2022 року, 18 сіл були під окупацією, в 22-х тривають бої. Всього знищено або пошкоджено 2 837 житлових будинків. Крім того, руйнувань зазнали десятки шкіл, лікарень, закладів культури та інфраструктури.
Проєкт HOPE – це старт масштабної відбудови. Уряд підкреслює, що розробка проєктної документації є важливим етапом, без якого не розпочнеться жоден ремонт. Реалізація програми охопить більш ніж 7 200 домогосподарств.
У Бородянці зводять нову 9-поверхову будівлю замість знаменитої розстріляної, і вже відкрито Активний Парк
Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв про старт будівництва сучасного дев’ятиповерхового будинку на вулиці Центральній, 359 у селищі Бородянка на Київщині. Це місце, де раніше була багатоповерхівка, знищена російськими військами. Трагедія сталася 2 березня 2022 року, коли ЗС РФ скинули бомби на сім багатоповерхівок, після чого обстріляли будинки з танків і БТРів.
Також ми розповідали, що в Бородянці з’явився новий громадський простір – експериментальний Активний Парк. Це не просто спортивний майданчик, а тимчасова інфраструктура, спрямована на те, щоб повернути мешканцям відчуття нормального життя, надати простір для зустрічей, спортивних активностей і спілкування.