Дональд Трамп стверджує, що його економічні ініціативи привели до притоку приблизно $14 трильйонів інвестицій у США. Проте велика частина цих проектів була започаткована ще до його приходу на посаду.
Про це зазначає інформаційне агентство «Reuters».
На сайті Білого дому в розділі «Ефект Трампа» опубліковано список із більш ніж 70 інвестиційних проектів у США, які пов’язують з його ініціативами. Серед них — виробничі потужності, фармацевтичні підприємства, об’єкти харчової промисловості та технологічні центри. Загальна заявлена вартість цих проектів перевищує $2,6 трильйона, хоча сам Трамп заявляє про набагато більшу цифру — $14 трильйонів.
Однак, згідно з аналізом «Reuters», близько половини інвестицій з цього списку — понад $1,3 трильйона — були підготовлені до реалізації ще за адміністрації Джо Байдена або ж являли собою звичайні витрати. Частина з цих інвестицій є рутинними капіталовкладеннями компаній, а деякі — ініціативами, які отримали підтримку в рамках законів, ухвалених попередньою владою, зокрема Закону про мікрочипи та науку (CHIPS and Science Act).
Наприклад, фармацевтичні компанії Merck і Johnson & Johnson фігурують у списку проектів Трампа, хоча їхні заводи вже були в стадії будівництва. Також компанії LEGO, Hyundai, Chobani, Clasen Quality Chocolate почали переговори з місцевими органами влади щодо своїх проектів за кілька місяців або навіть років до повернення Трампа до Білого дому. Більшість таких проектів, як свідчать публічні документи, отримали також локальні податкові пільги та гранти, які були узгоджені незалежно від адміністрації Трампа.
У коментарі для «Reuters» представник Білого дому зазначив, що інвестиційні рішення були остаточно затверджені вже після того, як Трамп обійняв посаду, що, на думку його команди, свідчить про ефективність його економічної політики.
Нагадаємо, президента США Дональда Трампа, ймовірно, вразила розмова з українською журналісткою Мирославою Пецою на саміті НАТО в Гаазі, хоча він міг вважати, що це була постановка.