Данія, Нідерланди і Швеція висловили намір долучитися до ініціативи президента США Дональда Трампа, яка передбачає закупівлю американської зброї країнами Європи з наступною поставкою до України.
Про це інформує «Euractiv».
Глава МЗС Данії Ларс Льокке Расмуссен у Брюсселі підтвердив готовність своєї країни до закупівлі американського озброєння для підтримки України.
«Я з гордістю можу констатувати, що ми є найбільшими партнерами України на душу населення, тому, звісно, ми відкриті до цього», — зазначив Расмуссен, додавши, що «це відповідає Данській моделі», — зазначає «DW». Згадана модель передбачає пряму допомогу українській оборонній промисловості. Від початку великої війни Данія надала Україні близько 9 мільярдів євро військової допомоги та більше 860 мільйонів євро — цивільної. Хоча країна не має власних ракет для систем Patriot, Расмуссен підкреслив, що уряд готовий фінансувати їх покупку для України.
«Необхідно детально опрацювати всі аспекти», — додав він.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп заявив, що його країна з «позитивним налаштуванням» розглядає потенціал участі в цій ініціативі. «Ми проаналізуємо, що можемо зробити у зв’язку із заявами Трампа, і будемо рухатися далі», — сказав він.
Швеція також підтримала ідею розширення постачань озброєння Україні. Міністр оборони Пал Йонсон підтвердив агенції «Reuters», що Стокгольм готовий зробити свій внесок.
«Ми позитивно сприймаємо американське рішення, яке дозволяє посилення санкцій проти Росії і відкриває можливість постачання Patriot та інших систем озброєнь в Україну», — зазначив він, не вдаючись у деталі шведської участі.
Раніше канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що Берлін активно долучиться до постачання Україні зенітно-ракетних комплексів Patriot в рамках нової ініціативи США.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп зазначив, що уклав угоду на постачання Україні 17 систем протиповітряної оборони Patriot, більшість з яких, за його словами, скоро опиниться на фронті. Він також дав Росії 50 днів на укладення мирної угоди з Україною, в іншому випадку США запровадять «дуже жорсткі тарифи».