В Києві набирає обертів один з найгучніших корупційних скандалів, і справа не тільки в аферах на величезні суми, а й у тому, хто постраждав. Колишнього начальника департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслана Світлого підозрюють у розкраданні 75 млн грн, що призначалися для допомоги важкохворим жителям столиці. 25 липня 2025 року суд обрав Світлому запобіжний захід у вигляді арешту.

Як зазначила Київська міська прокуратура, Солом’янський районний суд столиці ухвалив рішення взяти під варту Руслана Світлого, колишнього директора Департаменту соціальної та ветеранської політики. Йому визначили можливість звільнення під заставу в 30 млн грн – це більше ніж вдвічі менше, ніж вкрадена сума, призначена для тяжкохворих. Згідно з даними прокуратури, термін дії запобіжного заходу триватиме до 20 вересня 2025 року.

Світлого затримали 23 липня. Слідство стверджує, що він організував схему привласнення 75 млн грн з міського бюджету, виділених для паліативних хворих у рамках програми “Турбота. Назустріч киянам”. Гроші мали б надходити пацієнтам, однак насправді вони отримували лише десяту частину з обіцяної суми – по 5 тисяч замість 55 тис грн на місяць.

Правоохоронці з’ясували, що чиновники департаменту укладали угоди з підконтрольними підприємствами, які зобов’язувалися безкоштовно надавати ліки та продукти для важкохворих. Проте частина цих коштів була витрачена на дорогі автомобілі та елітну нерухомість. Загалом зі 150 млн грн, закладених у цю програму, було вкрадено половину – саме 75 млн грн.

Руслана Світлого звільнили з посади у червні 2025 року, в той момент, коли його ім’я вже фігурувало у двох кримінальних провадженнях. У грудні 2024 року його підозрювали у підробці медичних документів для фіктивного оформлення інвалідності з метою ухилення від мобілізації. За даними поліції, як “інвалід” він незаконно отримав близько 300 тис грн пенсії.

Справу кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Світлому за санкцією статті загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як Київрада звільнила Миколу Поворозника та як його повернув суд

Нагадаємо, напередодні Інформатор повідомляв, що перший заступник міського голови Києва Микола Поворозник, відсторонений від посади на підставі рішення Київради ще 10 червня 2025 року, знайшов спосіб скасувати це рішення. Так постановив Печерський районний суд Києва – він заборонив міськраді чи КМДА виконувати будь-які дії, які б становили загрозу рішенню депутатів. Таким чином, Поворозник повернув собі крісло в міській адміністрації, а Віталію Кличкові – одну з ключових фігур в управлінні містом.

Також ми повідомляли, що 10 червня 2025 року Київрада ухвалила безпрецедентне рішення: депутати висловили недовіру Миколі Поворознику. Це “права рука” Віталія Кличка, найбільш резонансним скандалом за участю якого стала “таємна вечеря” з колегами в робочий час на території комунального підприємства – ймовірно, святкували день народження Поворозника. Тепер депутати заборонили йому користуватися службовим транспортом, офісом, технікою та зв’язком.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.