Міністр енергетики України Герман Галущенко вважає, що залучення приватних інвестицій у будівництво енергоблоків АЕС є необхідним кроком, і для цього Україні слід ухвалити відповідний закон.

Про це він висловився під час панельної дискусії на тему ролі України в чистій промисловій трансформації Європи в рамках URC-2025, що відбулася в Римі.

«У світі існує безліч приватних атомних станцій. Спостерігається велика кількість компаній з приватними акціями. Так само ми повинні вчинити і в Україні», — зазначив Галущенко.

На думку міністра, для цього потрібно прийняти відповідний закон.

«Ми повинні ухвалити закон. Хоча це нелегко з політичної точки зору, але ми це здійснимо», — підкреслив він.

Галущенко відзначив, що Україні не треба протиставляти різні типи генерації, адже всі вони мають розвиватися в комплексі.

«Я не хочу вдаватися до висловлювання, що або ядерна енергетика, або відновлювальні джерела енергії, або ядерна, або газова генерація», — наголосив міністр.

За його словами, ядерні проєкти є складними і вимагають значного часу на реалізацію, тому паралельно слід розвивати й інші генерувальні потужності.

«Наприклад, якщо потрібно час для будівництва одного ядерного енергоблоку, то одночасно можна розвивати більше відновлюваних джерел енергії. Але, повірте, нам потрібна генерація базового навантаження. Без цього ми не зможемо функціонувати», — пояснив Галущенко свою позицію.

Він зауважив, що електроенергія базового навантаження в першу чергу потрібна для промислових споживачів.

Раніше НАЕК «Енергоатом» повідомило, що дії Державної виконавчої служби (ДВС) можуть призвести до зупинки ремонтів на енергоблоках атомних електростанцій, що створює загрозу енергетичній безпеці країни. Водночас «Укренерго» закликає до ощадливого використання електроенергії.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.