Імпорт вугілля до Китаю знизився до найнижчого рівня за останні два роки через зменшення попиту та зростання внутрішнього виробництва. Внаслідок слабкого попиту та збільшення внутрішнього видобутку відзначається падіння імпорту вугілля в Китаї.
Про це інформує Bloomberg.
За даними митної служби, обсяг імпорту у червні досяг мінімуму з лютого 2023 року. За перше півріччя постачання зменшилися на 11% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Китай, будучи найбільшим споживачем і виробником вугілля, останнім часом почав активніше реалізовувати це викопне паливо за межами країни. Це сталося на фоні тривалого спаду в секторі нерухомості, що уповільнило важку промисловість і частково знизило зростання попиту, викликане спекотним літом і потребою в охолодженні.
У Пекіні прагнуть уникнути надлишку вугілля, яке залишається основним елементом енергосистеми країни та її енергетичної безпеки. Очікується, що китайські шахти збільшать видобуток на 5% у цьому році, що стане сьомим поспіль рекордом. Це перевищить темпи зростання споживання та, ймовірно, буде стримувати внутрішні ціни.
Водночас, за інформацією місцевих ЗМІ, митні служби посилили контроль якості імпорту й заблокували деякі партії з Монголії та Росії через надмірний вміст фтору.
Санкції, високі кредитні ставки та падіння попиту в Китаї призвели до кризи у вугільній галузі РФ.
Крім того, у Пентагоні закликали обмежити допомогу Україні на користь стримування Китаю.