З початку повномасштабної агресії число судових справ з причин боргів за аліменти зросло на 23 тисячі на рік. У Києві близько 9 тисяч людей не виплатили кошти на утримання дітей – ці дані враховують звернення до судових органів. Таким чином, столиця займає одне з провідних місць серед міст України за кількістю боржників-“аліментників”.

Цю інформацію надає сервіс Опендатабот. Наразі, за даними на середину липня 2025 року, у Єдиному реєстрі боржників налічується більше 187 тисяч справ, що стосуються аліментних зобов’язань.

Найбільше проваджень через неоплату аліментів зафіксовано у Дніпропетровській області — 26,2 тис. На другому місці Одеська область (13,5 тис), за нею йдуть Харківська (13 тис), Донецька (11,6 тис) та Київська області (11 тис). В самому Києві розпочато близько 9 тисяч справ, що робить столицю антирекордсменом.

У Харківській області кількість аліментних справ з початку повномасштабної війни зросла у 5,4 рази — з 2,4 тис до понад 13 тис, а на Чернігівщині — у 2,2 рази, з 2,2 тис проваджень до 4,7 тисяч.

Натомість у Херсонській області кількість справ зменшилась у 6,4 рази: з 11,1 тис до 1,7 тис проваджень. Загалом зростання спостерігається в 19 регіонах, тоді як у шести інших — скорочення.

Які проблеми піднімають батьки під Києвом і яку допомогу місто пропонує своїм захисникам

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв, що діти з Бузової під Києвом досі не повернулися до навчання в школі, яка постраждала внаслідок війни. Минуло уже понад три роки, і батьки продовжують отримувати лише обіцянки про відновлення ліцею. Цей випадок став прикладом з багатьма негативними наслідками — затягнутим, скандальним і дотепер невирішеним.

Також ми інформували, що у 2025 році кияни та киянки, які стали на захист Батьківщини, можуть розраховувати на матеріальну допомогу від міста. Декотрі види допомоги, такі як виплати для мобілізованих, мають відбірковий підхід і надаються лише тим, хто був призваний після 1 грудня 2023 року, що викликає обурення у багатьох жителів столиці. Однак “часові обмеження” стосуються і інших категорій допомоги, наприклад, при наданні допомоги у разі поранень.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.