Спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог спростував інформацію ЗМІ, що під час свого візиту до Білорусі він обіцяв диктатору Олександру Лукашенку «вжити заходів» для завершення українських атак на територію Росії.
Про це спецпосланець Президента США Дональда Трампа з питань України повідомив у своїх соцмережах.
Він уточнив, що під час зустрічі з Лукашенком обговорювалося питання повного і безумовного припинення вогню в конфлікті Росії з Україною.
«Ця цитата вирвана з контексту. У моїй бесіді з Лукашенком ми говорили про повне та безумовне припинення вогню. Будь-які обмеження дій Києва обумовлені взаємними кроками Москви. Я жодного разу не робив зауважень, що стосуються продовження української війни поза повним припиненням вогню», — підкреслив він.
Спеціальний представник президента США також наголосив, що всі обмеження дій Києва були викликані взаємними діями Москви.
«Я не робив жодних коментарів стосовно продовження війни з боку України поза межами повного припинення вогню», — зазначив Келлог.
1 липня самопроголошений президент Білорусі Лукашенко, за інформацією білоруських ЗМІ, заявив, що під час зустрічі з Келлогом він наголосив на «постійних атаках дронів» на територію Росії та попросив Захід «попросити свого підлеглого [президента України Володимира] Зеленського не завдавати ударів по Росії». Тоді російський лідер Володимир Путін, нібито, погодиться на припинення вогню.
Келлог у відповідь, за словами Лукашенка, зазначив, що США «вжитимуть дії в цьому напрямку».
Нагадаємо, 21 червня Лукашенко і Келлог провели зустріч у Палаці незалежності в Мінську. Келлог став найвищим представником США, який відвідав Білорусь за останні п’ять років.
Того ж дня в Білорусі було звільнено кілька політв’язнів, серед яких — одна з ключових фігур подій 2020 року, блогер Сергій Тіхановський. Його дружина Світлана Тіхановська, після його арешту та ув’язнення, стала лідером білоруської опозиції.
Келлог пізніше повідомив, що під час розмови з Лукашенком обговорювалися питання звільнення 14 політичних в’язнів із шести країн, а також війна в Україні та миротворчі ініціативи Дональда Трампа.