Міський голова Києва Віталій Кличко вважає, що вручення підозр директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору та колишньому секретарю Київради Володимиру Бондаренку 10 липня – це «політичний тиск».

Про це зазначається в його заяві.

«Відбувається абсурд і театральщина. В один і той же день (10 липня) правоохоронці вручили підозри двом представникам столичної влади. Це свідчить про те, що політичний тиск на міську владу стає все більш відчутним», — сказав Кличко.

На його думку, «робляться всілякі спроби» для «підриву репутації влади» та «дестабілізації життєзабезпечення» Києва.

Зокрема, звинувачення Кандибора у службовій недбалості в контексті аварійності ділянки тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» він вважає «повністю маніпулятивними».

Згідно з експертизою, яку міські органи передали правоохоронцям, під час будівництва цього тунелю були виявлені помилки і серйозні порушення. Водночас, всі роботи з утримання та експлуатації тунелю тривали, а коли обстеження виявило погіршення технічного стану, рух поїздів на цій ділянці було зупинено, зазначає Кличко.

Щодо підозри Бондаренку, він вважає її необґрунтованою, оскільки тому, фактично, інкримінують «виконання його безпосередніх функціональних обовʼязків», у тому числі підписання документів.

На думку Кличка, як Бондаренко, так і Кандибор матимуть можливість доводити свою правову позицію в суді.

Крім того, Кличко наголосив, що з 2019 року до кінця весни 2025 року правоохоронці ініціювали понад 1500 кримінальних проваджень щодо співробітників КМДА та їхніх підрозділів. Проте, загальна кількість обвинувальних вироків, що набрали законної сили, становить всього чотири.

«Обшуки проводяться вдома, на роботі, в автомобілях, а також у рідних. Все це має широке висвітлення в ЗМІ, звучать гучні звинувачення, і людей вважають винними без судового рішення. У слідчих діях беруть участь всі силові структури України […] Ця діяльність набула репресивного характеру, без перебільшення. І така ситуація спостерігається не лише в Києві», — підкреслив Кличко.

Нагадаємо, що за даними слідства, у 2022-2023 роках колишній заступник Кличка Володимир Бондаренко продовжував виплачувати зарплату мобілізованому працівнику Ігорю Хацевичу, внаслідок чого було втрачено 700 тисяч гривень. Крім цього, він звертався з проханням про відрядження мобілізованого для роботи в Київській міськраді. Слідчі вважають, що таким чином той працівник фактично ухилився від проходження служби.

Директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, на думку правоохоронців, вчинив “службову недбалість, яка призвела до руйнування тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» у 2023 році”. Він “не контролював роботу столичних підприємств, підпорядкованих йому як керівнику, і також не брав участі у розгляді питань, пов’язаних із виникненням надзвичайних ситуацій”.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.