Підозра, яку 24 липня 2025 року отримала депутатка Київради від “Європейської солідарності” Людмила Ковалевська, привернула увагу партії УДАР. Політсила міського голови Києва Віталія Кличка трактує дії прокуратури як чергове втручання з боку Банкової. Офіс президента нібито прагне дестабілізувати та повністю заблокувати діяльність столичної влади – проте, ударівці запевняють, що цього не станеться.
Підозру Ковалевській у Кличка вважають “черговим цинічним кроком влади”, а її справу – “штучною”. Інших опозиційних депутатів також лякають обшуками, намагаються тиснути кримінальними справами та перевірками з боку силовиків, зазначили в УДАРі. Вони нагадали, що раніше подібні надумані підозри отримували і опозиційні депутати – військовослужбовці. Членам команди Кличка також оголосили десятки підозр, але судові вироки відсутні, оскільки всі ці підозри “є чисто політичними”, підкреслили в УДАРі.
Свою точку зору висловив екссекретар Київради та голова київської організації УДАРу Володимир Бондаренко, який також перебуває під підозрою. Він вказав на “масштабні репресії” проти опозиційних депутатів Київради та “придушення будь-якого інакодумства” з боку влади. Депутат КМР згадав про свій домашній арешт та арешт іншого екссекретаря Київради – Володимира Прокопіва, а також про переслідування Романа Ткачука та інших політиків. Бондаренко впевнений, що мета влади – не справедливість, а абсолютний контроль над Київрадою.
Заява партії мера демонструє, що “кличківці” та Євросолідарність, як і раніше, союзники
Низка попередніх голосувань у Київраді на тлі кризи в цьому органі самоврядування дозволила припустити, що тиск з боку центральної влади дає свої результати. Депутати “Євросолідарності”, які разом із “Ударом” складають коаліцію більшості, можуть, нібито, відійти від “кличківців” і створити проблеми самому Кличку. Але підтримка “Ударом” Ковалевської ілюструє, що згуртованість коаліції, як і раніше, на високому рівні.
Проте причина того, чому Кличко став на захист Людмили Ковалевської, яка виконує обов’язки голови фракції “ЄС” у Київраді під час домашнього арешту Прокопіва, може бути іншою. Можливо, це своєрідне “запрошення до співпраці”, адже разом діяти легше. І підозра Ковалевській для УДАРу – зручний шанс відновити порушену в червні коаліцію.
Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що в липні команда Кличка втратила ще кількох членів. Зокрема, підозру та арешт отримала голова туристичного департаменту КМДА Марина Радова. Хоча її керівник зумів звільнити її за день до оголошення підозри.
Проте, Радова більше не є частиною команди Кличка. Обидві жінки – Ковалевська та Радова – відзначаються ефектним зовнішнім виглядом. Отже, в столичних верхах прозорливо стало менше краси.
Що про справу Ковалевської кажуть у ЄС
Рідна фракція Людмили Ковалевської – “Євросолідарність” – на тлі її підозри заявила про політичний тиск та підтекст. Там вважають, що це прагнення Офісу президента, яке нікуди не зникло, отримати контроль над Київрадою та залякати депутатів. Підозру Ковалевcькій назвали “абсолютно безпідставною”.
В ЄС нагадали, що після того, як три місяці тому “за сфабрикованими звинуваченнями” голову фракції “ЄС” у Київраді Володимира Прокопіва відправили під домашній арешт, Ковалевська взяла на себе частину його обов’язків. І, зрештою, отримала підозру. Інші опозиційні депутати також піддаються загрозі обшуків, наголосили у “Євросолідарності” і висловили своє обурення ситуацією.
У чому звинувачують Ковалевську, і до чого тут Бахматов
Людмилі Ковалевській прокуратура інкримінує заволодіння грошима територіальної громади через шахрайство та службове підроблення. Вона раніше очолювала БФ “Фонд збереження історичної спадщини”, який орендував нежитлове приміщення на ВДНГ. Під час ремонту будівлі, так званих “невід’ємних покращень”, вартість будівельних робіт нібито завищили в документах.
При приватизації приміщення з вартості нерухомості, нібито, вирахували 300 тис грн як “надмірні витрати” на ремонт. Таким чином, фонд недоплатив до бюджету столиці значну суму, вважає сторона обвинувачення.
За інформацією київських політичних пабліків, йдеться про приватизацію приміщення площею 168 кв м по вул. Академіка Глушкова у Голосіївському районі Києва. У приватизованому приміщенні на ВДНГ “командою Прокопіва” начебто в “змові з чиновниками КМДА” та Максимом Бахматовим, котрий на той час був директором ВДНГ, планувався Музей монументальної пропаганди. Згідно з твердженнями, на нього “вся країна збирала пожертви” нібито через “Фонд дослідження монументальної пропаганди”, який згодом перетворився на “Фонд збереження історичної спадщини”.
“В результаті громада не отримала музею, невідомо, куди пішли пожертви, а також втратила комунальне приміщення, в якому друзі Прокопіва вже хотіли відкрити кафе”, – зазначають автори каналу “Хрещатик 36”.
Одинадцять друзів Кличка: хто саме й за що отримав на горіхи на початку липня
Нагадаємо, Інформатор писав, що 11 липня 2025 року Київська міська прокуратура вирішила підбадьорити міського голову столиці Віталія Кличка, котрий поїхав у відрядження до Риму, та надіслала йому вітання. Незважаючи на те, що до самого КМДА немає претензій, до 11 його підлеглих питання є. Такі попередні результати “роботи” прокурорів щодо КМДА та київських комунальників.
10 липня ми також повідомляли, що підозра “наздогнала” екссекретаря Київради Володимира Бондаренка. Йому інкримінують службову недбалість, співучасть у злочині та уникнення виконання обов’язків військової служби.