Київська міська військова адміністрація має намір розробити електронний застосунок, за допомогою якого мешканці столиці, що постраждали від російських повітряних атак, зможуть отримувати комплексну допомогу від міської влади. Нині ж цілісний алгоритм прийому звернень від потерпілих у столиці відсутній. Відтак, “військова” влада міста вже почала роботу над новим сервісом.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник КМВА Тимур Ткаченко. За його словами, за час роботи на посаді він зрозумів, що киянам не пояснюють системно, де й від кого саме можна отримати допомогу у разі, якщо їхнє житло чи майно постраждало від атак з боку супротивника.
“Після російських атак люди не знають, куди звертатися, не можуть зрозуміти, де отримати допомогу. Як би РДА чи столична влада це не комунікувала, єдиної платформи допомоги просто немає, щоб швидко і зручно обʼєднати в одному місці всю допомогу. Це — і втрата житла, потреба тимчасового притулку, можливості фінансової підтримки, гуманітарна чи психологічна допомога, юридичні питання тощо”, — написав очільник КМВА.
За його словами, КМВА вже починає розробку сервісу, який би діяв за принципом “все в одному місці” — як застосунок і платформа. У разі, якщо реалізація такого проєкту у столиці буде успішною, надалі досвід буде екстрапольовано на країну в цілому.
“Буду звертатися до депутатського корпусу столиці щодо підтримки такої ініціативи. У рішеннях для допомоги людям не може бути противників”, — зазначив Ткаченко.
Очільник КМВА не повідомив, чи розроблятимуть окремий застосунок, чи платформу, чи планують зробити додаткову функцію до “Києва Цифрового”. Останній варіант був би простішим для реалізації, оскільки міський застосунок вже й так встановлений в багатьох киян і є ефективним механізмом взаємодії між владою міста й киянами.
Чому Оболонська РДА впоралася з наслідками влучань значно краще за Святошинську
Нагадаємо, напередодні, у квітні 2025-го, Інформатор писав про те, що місцеві мешканці у Святошинському районі були незадоволені тим, як міська влада справилася з наслідками влучання ворожих снарядів у житлові будинки. Так, вони скаржилися на те, що представники місцевої влади приїхали двічі, при цьому один раз для того, аби сфотографуватися. А реально проблеми людей вирішували волонтери.
А вже за декілька днів, після обстрілу у Оболонському районі Києва місцеві депутати й РДА показали себе зі значно кращої сторони. Станом на 5 травня мешканці подали вже 500 заяв на отримання матеріальної допомоги від міста.