Про це повідомило агентство АР.

Як стало відомо з заяви Міністерства фінансів Китаю, оприлюдненої у неділю, ці обмеження набрали чинності в той же день і стосуються державних закупівель, що перевищують 45 мільйонів юанів (понад 5 млн євро).

Разом з тим, ці обмеження не торкнуться тих європейських компаній, які вже інвестували в Китай і виробляють свої товари безпосередньо на китайській території.

У червні ЄС оголосив, що китайські підприємства будуть виключені з участі в державних закупівлях на суму більше 5 мільйонів євро.

Брюссель пояснив, що цей крок спрямований на стимулювання Китаю до скасування дискримінаційних практик щодо європейських компаній, звинувачуючи Пекін у створенні «суттєвих і систематичних правових та адміністративних бар’єрів на ринку державних закупівель».

Китай неодноразово підкреслював під час двосторонніх консультацій свою готовність вирішувати наявні розбіжності з ЄС шляхом переговорів і домовленостей у сфері державних закупівель. На жаль, ЄС не проявив належної уваги та добросовісності з боку Китаю, продовжуючи запроваджувати обмеження й встановлювати нові протекціоністські бар’єри”, – йдеться у заяві речника Міністерства торгівлі Китаю.

Нагадаємо, що Міністерство торгівлі Китаю ухвалило остаточне рішення за результатами антидемпінгового розслідування щодо імпорту бренді з Європейського Союзу. З 5 липня постачання буде обкладатися постійними п’ятирічними митами у розмірі до 34,9%