Китай активно розширює свої інвестиційні проекти в Кубі, реалізуючи десятки нових сонячних електростанцій. У той же час російські ініціативи, на жаль, виявляються здебільшого нездійсненими і не приносять належної користі.

Про це інформує Reuters.

Куба наразі переживає серйозну економічну кризу, яка характеризується дефіцитом продовольства, пального та медикаментів, а також частими відключеннями електрики. Протягом минулого року національна електромережа зазнавала збоїв чотири рази, що паралізувало діяльність шкіл та підприємств.

В цій ситуації Китай вирішив інвестувати в будівництво 55 нових сонячних електростанцій, які значно збільшать енергетичні потужності країни та допоможуть покрити денний брак електроенергії, а також зменшити витрати пального для нічного енергопостачання. Китайські судна вже доставляють обладнання, запчастини та паливо в порт Маріель.

Водночас російські проекти на Кубі стикаються з труднощами. У травні 2023 року було відкрито найбільший сталеливарний завод на острові за кошти російського кредиту в обсязі сто мільйонів доларів, однак виробництво досі не запущено через нестачу пального та електрики.

У 2023 році між російськими та кубинськими структурами було підписано щонайменше вісім угод, що включають постачання пшениці, відкриття супермаркету “Русмаркет” та реставрацію історичних будівель. Однак більшість проектів залишаються на папері – будівлі занепадають, торгові точки не відкрилися, а реставрація церкви припинена.

З 2018 року Куба бере участь в китайській ініціативі “Один пояс, один шлях”. За цей час Пекін інвестував у розвиток ключової інфраструктури країни. Одночасно Москва поступово втрачає статус основного зовнішньоекономічного партнера Куби через свою нездатність надавати кредити та реалізовувати проекти.

Експерти зазначають, що інвестицій Китаю та Росії недостатньо для вирішення структурних проблем Куби. Фінансові умови проектів залишаються непрозорими, і немає чіткої інформації про те, яким чином Куба виконуватиме свої зобов’язання.

Варто нагадати, що продажі російських базових металів до Китаю за перші п’ять місяців 2025 року значно зросли, підкреслюючи економічну залежність Москви від Пекіна.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.