Кияни вимагають від міської влади посилити захист мешканців столиці під час повітряної тривоги. Хоча б окремим попередженням про особливу небезпеку під час ракетної атаки. Його пропонують додати і до “Києва Цифрового”, і у вигляді додаткової вуличної сирени, яку б почули всі.
Петицію з таким проханням на сайті Київради розмістила киянка Ганна Менгелєва. Вона зазначає, що існуючі сповіщення про “підвищену небезпеку”, не завжди точні або достатньо помітні. І якщо йдеться про нічний час, а здебільшого атаки відбуваються вночі, то люди уві сні не чують, що загроза посилилася, та не реагують на це вчасно.
“Ракетна загроза несе значно вищий рівень небезпеки, і тому вимагає чіткішого та гучнішого інформування населення – навіть якщо повітряна тривога вже активна”, – йдеться у петиції.
Тому авторка відозви пропонує міській владі впровадити на цей випадок окрему гучну сирену. Вона має вмикатися на вулицях та в додатку “Київ Цифровий” у разі зміни типу загрози на ракетну під час уже діючої тривоги. І забезпечити, аби ця сирена не дублювалася при кожній зміні, а лише спрацьовувала під час переходу до більш небезпечної фази, зокрема, при загрозі ракетного удару.
Такі дії, на думку авторки, дозволять оперативно попереджати киян про критичну зміну ситуації, а значить, давати їм можливість вчасно реагувати, аби врятуватися. І хоча останні атаки шахедів на Київ, на жаль, довели, що вони також становлять величезну небезпеку, яку не можна недооцінювати, петиція почала збирати голоси. За першу добу її підписали близько 150 киян.
В Кличка підтримали петиції щодо безготівкової оплати у маршрутках і підтримки мобілізованим киянам
Нагадаємо, що днями Інформатор писав про згоду київської влади з петицією, у якій від неї вимагали запровадити безготівкову оплату проїзду на маршрутах приватних перевізників. Вже складно порахувати, яка за рахунком це була вимога, втім, схвалили її вперше. Невідомо, що підштовхнуло таке рішення, але це вдалий шанс для влади “залишитися в білому”, а відповідальність у разі невдачі перекласти на перевізників і КМВА.
Крім того, ми розповідали, що київська влада підтримала петицію з вимогою відновити справедливість щодо матеріальної допомоги мобілізованим киянам. За останній час ці виплати встигли збільшитися з 30 до 50 тис грн, втім, адресовані були лише тим, хто був мобілізований після 1 грудня 2023 року. Петиція, що була створена 31 січня, достроково набрала навіть більше необхідних 6 тисяч голосів, і наразі отримала схвальну відповідь від Кличка.