У Києві розпочинається ініціатива “Чисте небо” – нова система захисту міста від російських дронів-камікадзе. Посилені руйнівні атаки противника, що спостерігаються останніми місяцями, спричинили не лише активну критику наявної системи оборони столиці, а й конкретні кроки для її покращення. Нова система перехоплення ворожих безпілотників повинна стати важливою складовою цієї системи.
Тимур Ткаченко, голова КМВА, повідомив на своїй сторінці у Facebook, що пілотний етап проєкту, який тривав кілька місяців, довів свою успішність. За цей період вдалося перехопити приблизно 550 ворожих БПЛА. Це означає збереження життів, захист житлових будинків, шкіл і лікарень.
За словами Ткаченка, запуск повноцінної роботи системи перехоплення ворожих дронів “Чисте небо” реалізується за указом Президента України й передбачає масштабне розгортання технічних засобів та інфраструктури. Для втілення проєкту буде виділено 260 млн грн, які спрямують не тільки на закупівлю українських дронів-перехоплювачів, а й на створення центру підготовки операторів та формування нових мобільних підрозділів, котрі здійснюватимуть чергування в столиці та на її околицях.
Система працюватиме у тісній синергії з Генеральним штабом, Повітряними Силами та іншими військовими формуваннями. Метою є забезпечення максимальної ефективності захисту Києва в з’єднанні з чинними елементами системи ППО. Окрім коштів з бюджету, планується залучити додаткове фінансування з приватних джерел.
У коментарях до допису Ткаченка кияни вже запитують, як потрапити до центру підготовки операторів, і просять уточнити процес, зокрема, для цивільних осіб. Проте деякі скептики висловлюють думку, що спершу потрібно повноцінно запустити нову систему, а вже потім обговорювати її ефективність.
Ткаченко співпрацюватиме зі Стерненком у боротьбі з шахедами за допомогою FPV-дронів
За інформацією Інформатора, Київська міська та обласна військові адміністрації працюватимуть разом з БФ “Спільнота Стерненка” для протидії шахедам з використанням FPV-дронів. Для цього планується навчання додаткових підрозділів тероборони – Кабмін днями дозволив громадам самостійно формувати “комунальне ППО” з мобільних груп. Ці групи зможуть виявляти, супроводжувати та нейтралізувати повітряні загрози, використовуючи дрони та персональну зброю.
Також ми раніше повідомляли про запуск у Києві пілотного проєкту з навчання старшокласників навичкам домедичної допомоги. Ініціативу впроваджено спільно з Київською міською військовою адміністрацією та благодійним фондом “Соломʼянські котики”. Це волонтерська організація, створена на початку повномасштабної війни на базі громадської приймальні депутата Київради від “Слуги народу” та в.о. ректора КАІ Ксенії Семенової.