Запорізький окружний адмінсуд задовольнив позов Київради у справі щодо визнання протиправним рішення Київоблради про затвердження Схеми планування території області. Суд підтримав аргументи столиці, стверджуючи, що документ охоплює понад 1800 га земель громади Києва без належного погодження з Київрадою. Відтак, облрада намагалася “поцупити” в Києва 1,8 тис га території – саме це було визнано незаконним.
Про цю перемогу Київради в суді першої інстанції повідомила Київвлада. Відповідно до рішення суду, юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи Схему планування території області у 2021 році, неправомірно включила до території громади області ряд земель, які насправді належать громаді Києва (мова йде про території загальною площею близько 1,8 тис. га).
У Київраді зазначили, що в облраді відкрито намагалися “захопити” частину столиці та розпоряджатися її земельними ділянками. Обласна рада стверджувала, що вказаною Схемою не ставили за мету змінити межі Києва, а лише дбати про раціональну планувальну організацію регіону. Суд погодився з цим, однак зазначив, що так не можна. Очевидно, що цих проблем не виникло б, якби міська влада офіційно затвердила межі столиці.
На думку міськради, Київоблрада затвердила схему, що передбачає розширення меж Коцюбинської, Бучанської, Ірпінської та інших громад за рахунок території столиці. Столичні юристи підкреслили, що межі Києва визначені урядовою постановою, а Київоблрада не має права включати ці землі до своєї документації без згоди сусідньої громади.
Суд погодився, що хоча межі у схемі позначені як “умовні”, документ містить плани забудови та розвитку ділянок, які належать Києву. Такі дії виходять за межі повноважень облради. Крім того, суд наголосив на неврахуванні інтересів столичної громади при розробці документа.
На боці облради виступала Коцюбинська селищна рада, яка заявила, що Київ не має законного підтвердження на спірні землі. Однак суд врахував офіційні дані Держгеокадастру, згідно з якими площа Києва становить 83500 га, і визнав дії облради такими, що порушують закон.
Також варто додати, що ще чотири роки тому Київрада звернулася до облради, Офісу генпрокурора, НАБУ, СБУ та ДБР у зв’язку зі змінами меж столиці та захопленням земель. З того часу, межі столиці України не змінювалися з 1989 року. Водночас, Київоблрада затвердила схему планування області, за якою, на думку КМДА, відбулися спроби відібрати у Києва Біличанський ліс біля смт Коцюбинське, який раніше був частиною Святошинського району.
Київрада надасть Кличкові нові повноваження та вже перерозподілила кошти бюджету
Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв про те, що Київрада може дати Віталію Кличку ще одне повноваження – призначати та звільняти помічників-консультантів депутатів Київради. У кожного з обранців може бути до п’яти таких асистентів, які працюють на громадських засадах і не отримують зарплатню за свою роботу, так само як і самі депутати.
Крім того, ми також повідомляли, що міські депутати вдруге змінили бюджет Києва та програми економічного й соціального розвитку (так званий “соцеконом”). Найбільшу частину коштів виділили на будівництво метро на Виноградар та на компенсацію різниці в тарифах для комунальних перевізників. Також розподілили майже півмільярда гривень на програму “Захисник Києва”, а 374,2 млн – на виплату матеріальної допомоги мобілізованим киянам.