Це підтверджується повідомленням ДЕСС.

Представники ДЕСС раніше заявили, що не знайшли документів, які б підтверджували вихід УПЦ з підпорядкування РПЦ. «Таким чином, Київська митрополія УПЦ, як головний виконавчий орган, залишається частиною структури РПЦ, діяльність якої в Україні заборонена», — йдеться в результатах дослідження ДЕСС.

За наслідками цієї роботи, УПЦ отримала припис щодо усунення правопорушень у сфері свободи совісті та релігійних організацій. ДЕСС також затвердила список організацій, що мають зв’язки з Київською митрополією УПЦ.

Щоб виконати вимоги служби, митрополит УПЦ МП Онуфрій має надати рішення найвищих церковних органів щодо:

  • виходу УПЦ з підпорядкування РПЦ;
  • втрати ЗУП всієї діяльності відповідно до Статуту РПЦ;
  • відкликання священнослужителів, ченців та черниць УПЦ зі складу Священного Синоду РПЦ, Архієрейського та Помісного соборів РПЦ, Міжсоборної присутності РПЦ, синодальних відділів та інших керівних і церковно-канонічних органів РПЦ;
  • визнання недійсними ухвалених РПЦ рішень щодо анексії єпархій УПЦ та призначення РПЦ керівників єпархіальних управлінь УПЦ.

Окрім того, Онуфрія зобов’язали публічно висловити свою незгоду з призначеннями до органів управління РПЦ та підготувати відповідну заяву для припинення повноважень і розірвання зв’язків з РПЦ.

Нагадаємо, громадська організація «Спільнота Оленівки» висловила побажання українській владі розглянути можливість обміну митрополита УПЦ МП Онуфрія на полонених бійців бригади «Азов», які були поранені під час теракту в Оленівці. Ця пропозиція з’явилася після інформації про скасування українського громадянства Онуфрія.