Емануель Макрон повідомив про своє «рішуче незадоволення» рішенням Трампа, акцентуючи, що Єврокомісія повинна бути готовою «активно захищати європейські інтереси», зокрема прискорити підготовку контрзаходів. Франція повністю підтримує зусилля Єврокомісії у досягненні взаємоприйнятної угоди до 1 серпня.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес також підтвердив, що Мадрид підтримає Єврокомісію у подальших переговорах зі США. Він зазначив, що «економічна відкритість і торгівля забезпечують добробут», в той час як «необґрунтовані тарифи руйнують його». Санчес додав, що «європейці є найбільшим торговельним блоком світу» і повинні використовувати цю силу для досягнення справедливої угоди.

Прем’єр-міністр Ірландії Міхол Мартін заявив, що хоча всі варіанти «на столі», ЄС завжди віддавав перевагу мирному вирішенню, щоб уникнути загострення ситуації. Він наголосив, що «ЄС і США повинні бути партнерами, а не супротивниками», адже від щирого партнерства виграють усі.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон висловив своє занепокоєння з приводу оголошення Трампа. Він акцентував, що Швеція підтримує прагнення Єврокомісії шукати рішення шляхом переговорів, але ЄС готовий «жорстко реагувати» у разі необхідності. Крістерссон застеріг, що ескалація «торгової війни» матиме негативні наслідки для всіх сторін, і «найбільшу ціну заплатять американські споживачі». Швеція залишається на позиції підтримки вільної торгівлі та міжнародної співпраці.

Згадуємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про введення 30% тарифів на імпорт товарів з Мексики та Європейського Союзу, які набудуть чинності 1 серпня.