У Києві, зокрема на Троєщині, відбувся демонтаж “імператор-МАФ”, який був незаконно зведений одним із місцевих бізнесменів. Ефектне відео процесу розбирання цього великого павільйону опублікував у соціальних мережах Максим Бахматов, голова району, який особисто взяв участь у демонтажі, виносячи з приміщення упаковки з утеплювачем. А 24 липня 2025 року він вже звітував про завершення робіт, зазначивши, що на цій території планують реалізувати щось дійсно корисне для громади.
Про незаконне будівництво нежитлової споруди в Деснянському районі розповіли в Київській міській прокуратурі 23 липня. Правоохоронці повідомили, що директор одного з місцевих підприємств отримав підозру у самовільному зведенні нежитлового комерційного приміщення на ділянці землі, яка була зайнята без належних законодавчих підстав (ч.3 ст.197-1 КК України). Ще у червні на земельній ділянці, що належить міській громаді, з’явилася огорожа та розпочалося будівництво. Київська міська рада не приймала жодних рішень про передачу цієї ділянки в оренду.
МАФ дійсно зводили значного розміру: за даними правоохоронців, його площа становила 420 квадратних метрів. Цей об’єкт був під контролем місцевої влади: ще 22 липня Максим Бахматов повідомив про першу невдалу спробу демонтажу “імператор-МАФу”. Операція мала місце в 20-х числах, але фахівцям КП “Київблагоустрій” заважали “якісь тітушки” — ймовірно, найняті власником для захисту забудови.
У той момент Бахматов зняв відео, на якому навідався до “імператор-МАФу” та почав виносити пакунки з утеплювачем, які робітники залишили в центрі конструкції. Він пояснив на камеру, що якщо Київблагоустрій злякався, то голова району точно не буде під загрозою. Потім він перевірив конструктивні елементи “сарая”, зокрема підпори, які підтримували вертикальні колони, та додав, що для усунення недобудови “потрібно всього лише дві години з болгаркою”.
На задньому плані помітний кремезний співробітник поліції. Хоча що стосується жартів, Бахматов, який отримав у своє управління Троєщину, що має свої традиції з 90-х, зробив усе можливе, щоб приборкати потенційні проблеми. На щастя, медійна кампанія, ініційована ним, усунула ілюзії колишніх власників, і вже 24 липня демонтаж виявився успішним.
“Чарівний момент: “імператор-МАФу” більше немає. Якщо громада, благоустрій та голова району об’єднаються, то все можливо. Далі тут з’явиться щось важливе для міста, оскільки це — земля запасу Києва”, — пояснив Бахматов, знявши “свіже” відео з фундаментом незаконного павільйону, де залишилися тільки ганчірки та кілька дощок.
На Виноградарі планують прибрати близько 300 МАФів, а у парку Муромець – магазин з токсичними власниками
Нещодавно Інформатор повідомляв, що в Києві почався демонтаж тимчасових споруд на проспектах Василя Порика та Свободи в мікрорайоні Виноградар. Планується прибрати близько 300 МАФів, більшість з яких не має дозвільних документів або не відповідають встановленим вимогам.
Також повідомлялося про вимогу прокуратури щодо демонтажу ще однієї будівлі, зведеної на громадській землі без відповідних дозвільних документів. Йдеться про споруду велопрокату та магазину у парку Муромець на Трухановому острові, розташовану поряд з “бізнес-імперією” X-Park, яка належить друзям Віталія Кличка, але є причетною до інших бізнесменів та фігурує у справі про пособництво країні-агресору.