На станції метро «Золоті ворота» розпочалася виставка «Наше Підґрунтя», яка є частиною всеукраїнського проєкту віртуального музею. Виставка реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Спілка археологів України».
Про це повідомили в КП «Київський метрополітен».
Основна мета ініціативи – популяризація української історії та культури, перетворення станцій метрополітену на простори просвітництва та національної стійкості в умовах повномасштабної війни. Проєкт також створює віртуальний «підземний музей», який надає доступ до культурної спадщини та сприяє її збереженню.
Експозиція складається з 30 постерів, 20 з яких присвячені станціям київського метрополітену та археологічному контексту території, де вони розташовані. Окрім основної експозиції на «Золотих воротах», ще на 20 станціях столичного метро встановлено спеціальні інформаційні плакати з QR-кодами. Скануючи код, пасажири отримують доступ до онлайн-платформи з фотографіями, текстами, картами та історіями, присвяченими археології території, на якій знаходиться конкретна станція.
Перелік станцій, описаних у проєкті «Наше Підґрунтя»
«Червона» лінія:
- Арсенальна;
- Берестейська;
- Університет;
- Хрещатик;
- Гідропарк;
- Лівобережна.
«Синя» лінія:
- Оболонь;
- Контрактова площа;
- Поштова площа;
- Майдан Незалежності;
- Олімпійська;
- Палац «Україна»;
- Теремки.
«Зелена» лінія:
- Сирець;
- Золоті ворота;
- Палац спорту;
- Кловська;
- Звіринецька;
- Видубичі;
- Позняки.
Організатори також підкреслюють, що проєкт є відповіддю на спроби росії знищити українську культурну спадщину та історичну пам’ять. Він акцентує на тому, що знання про минуле є невід’ємною частиною національної безпеки та стійкості, а метрополітен – це не лише транспортна інфраструктура, а й простір для нових знань та самопізнання.
Виставка на станції метро «Золоті ворота» працює до 24 липня.
Проєкт реалізований за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.
Більше деталей про ініціативу можна знайти на сайті: www.pidgruntya.com.ua.