Під час чергових навчань у Балтійському морі НАТО використало безпілотні морські системи для виявлення та моніторингу російських суден, в тому числі «тіньового флоту» танкерів, що намагаються обійти санкції.

Про це інформує Defense News.

Американська компанія Saildrone оголосила про успішне використання своїх безпілотних морських апаратів під час демонстраційних навчань НАТО Task Force X, які проходили у Балтійському морі. Зокрема, морські дрони виявляли та відстежували сотні суден щодня, серед яких були не лише умовні «червоні сили» навчань, але й реальні російські військові кораблі та так званий «тіньовий флот».

У червні відбулися другі навчання, організовані командуванням трансформації НАТО (Allied Command Transformation — ACT), що відповідає за адаптацію Альянсу до нових викликів. У заході брали участь понад 60 американських і французьких безпілотних морських систем, які проходили випробування в суворих умовах Балтійського моря. Серед них — чотири 10-метрові дрони Voyager від Saildrone, які діяли у Фінській затоці та на заході Балтійського моря.

«Voyager щодня виявляли та відстежували сотні суден, серед яких були як умовні супротивники, так і реальні об’єкти, включаючи російські військові судна та судна “тіньового флоту”», — йдеться в пресрелізі компанії.

Безпілотні апарати діяли в складних погодних умовах — під час сильних вітрів та хвиль висотою понад 2 метри. Всі зібрані розвідувальні дані та відео передавалися через портал Saildrone до Морського командування НАТО, яке інтегрувало інформацію у загальну оперативну картину навчань.

Російський «тіньовий флот» представляє собою флотилію застарілих танкерів, часто без страхування та офіційної реєстрації, які Москва використовує для обходу західних санкцій на експорт нафти. Згідно з дослідженням Brookings Institution, лише за останні три роки Росія додавала в середньому по сім нових суден кожного місяця, а загальна чисельність цього флоту вже досягає приблизно 343 одиниць. При цьому понад 40% нових танкерів були продані Росії продавцями з ЄС.

Ініціатива Task Force X розпочалася минулого року, і її мета — пришвидшити інтеграцію безпілотних систем у військово-морські операції. У лютому відбулася подібна демонстрація біля узбережжя Данії, де комбінували пілотовані та безпілотні платформи під час бойових стрільб і тактичних маневрів.

НАТО прагне уникнути бюрократичних затримок у впровадженні нових технологій, тому активно співпрацює з виробниками для використання готових комерційних рішень. У рамках цієї ініціативи свої національні проекти за моделлю Task Force X планують реалізувати Болгарія, Румунія, Туреччина, Норвегія та Велика Британія.

Нагадаємо, що, згідно з думкою генсека НАТО Марка Рютте, Китай може переконати Росію здійснити напад на територію НАТО.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.