У Києві, в Оболонському районі, мешканці вулиці Вишгородської виступають проти стихійної торгівлі, яка пропонує широкий асортимент продуктів. На думку жителів, після демонтажу кіосків в околицях зупинок та будинків, що функціонували багато років, палатки та столики з овочами та м’ясом “ожили”. Несподівані наслідки благоустрою призвели до того, що Вишгородська знову нагадує про часи, коли “торгівля з землі” була на піку.
Місцеві жителі діляться проблемою овочево-м’ясного “шанхаю” на зупинці по вулиці Вишгородській, 56/2, в Facebook-групі “Мінський масив. ОСН”. Основна скарга полягає в блокуванні тротуарів, які захаращені ящиками, столиками, навісами та покупцями. Торгівля тут завжди досить активна — це, до речі, один з основних аргументів її прихильників, які стверджують, що ціни значно нижчі, ніж у супермаркетах.
Проблема полягає в неприпустимому санітарному контролі м’ясної продукції, який, безумовно, відсутній. “Свіже м’ясо” та ковбаси продаються в будь-яку погоду, навіть у спеку. Але, як говорять, кожен має право на свій вибір, і судячи з коментарів, є чимало тих, хто воліє економити таким чином.
Противники вуличного ринку підкреслюють, що столики і намети заважають пересуванню тротуаром, особливо на це скаржаться матері з дитячими колясками. Крім того, поруч розташовані поліклініка, зупинка та реабілітаційний центр для дітей та молоді.
“Я не проти продажу овочів на вулиці, але тільки в місцях, де можна вільно пройти. Я щодня їжджу цією вулицею з коляскою, і кожного разу не можу пройти. Бо черги за товарами і люди, які виходять з транспорту. А коляска не літає. Якщо хтось скаже, що є інший прохід, спробуйте самі проїхати коляскою через ті ями,” – зазначила жителька Києва Віта Устименко.
Місцевих жителів також обурює той факт, що влада на всіх рівнях ігнорує їхні скарги. Вони зверталися до міського голови Віталія Кличка, голови КМВА Тимура Ткаченка, керівника Оболонської РДА Кирила Фесика, а також до Національної поліції України та поліції Києва з вимогою навести лад на зупинці. Проте поки що не було жодної реакції.
У Києві демонтовані МАФи передають на потреби військових
Нагадаємо, Інформатор раніше повідомляв, що в Києві було знайдено ефективне застосування незаконно встановленим кіоскам, торговим павільйонам та навіть магазинам, залишеним після демонтажу. Вони передаються військовим підрозділам, які завжди мають потребу в таких об’єктах. За 2024 рік було демонтовано 3700 МАФів, з яких 805 вже відправлено на службу. Ця співпраця з військовими була започаткована з початку повномасштабного вторгнення і виявилася досить успішною. Запити на тимчасові споруди надходять до департаменту практично щоденно.
Крім того, ще навесні 2024 року Інформатор повідомляв про “мафоцид”, який почався в Києві. Комунальні служби почали зносити та вивозити кіоски і торгові павільйони, зокрема поблизу станцій метро. На початку травня 2024 року було демонтовано багато МАФів біля станції метро “Позняки” та на Старовокзальній площі, звідки прямують пасажири метро. На Академмістечку також анонсовано великий демонтаж.