Кабінет Міністрів Німеччини підтримав угоду з Нідерландами, що стосується видобутку газу з транскордонного родовища N05-A в Північному морі, про що повідомило міністерство економіки, оскільки Берлін намагається підвищити внутрішнє виробництво газу.
Цю інформацію надає Reuters.
Після викликаних повномасштабною війною в Україні потрясінь та рішення Німеччини припинити імпорт газу з Росії, уряд зосередив зусилля на пошуку нових альтернатив. Це передбачає активізацію розвідки і видобутку газу в країні. Природний видобуток газу в Німеччині скорочується вже більше ніж кілька десятиліть. У 2022 році цей показник становив близько 4,8 мільярда кубічних метрів, що лише 5,5% від загального споживання країни.
Нідерландська енергетична компанія One-Dyas, що очолює проєкт, оцінює, що зможе видобувати від 4,5 до 13 мільярдів кубометрів газу на рік з родовища N05-A. Це відповідатиме приблизно 6% до 16% від орієнтовно 80 мільярдів кубометрів, спожитих Німеччиною у 2024 році.
Для реалізації видобутку в Німеччині необхідні кілька етапів затвердження, і наразі неясно, скільки часу це займе. Голландська влада вже схвалила потрібне законодавство.
Угода, яка була укладена в Німеччині, визначає порядок оцінки та розподілу транскордонних газових запасів, а також податки і роялті, а також співпрацю між органами влади двох країн.
«Західна земля Нижня Саксонія, на території якої розташовані родовища з німецького боку, самостійно ухвалюватиме рішення про затвердження конкретних заявок на видобуток газу», — зазначило міністерство, додавши, що угода не надає дозволу на видобуток,» — йдеться в публікації.
Проєкт був призупинений за попереднього міністерства економіки і стикається з юридичними перешкодами з боку екологічних організацій, які вважають, що він загрожує об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Ваттове море».
Нагадаємо, німецький уряд не планує відновлення роботи газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2» для транспортування російського газу.