Україна отримала 1 мільярд євро від Європейського Союзу за рахунок доходів від заморожених російських активів. З початку року країна отримала понад 18,5 млрд доларів США завдяки російським замороженим коштам.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.
“Започаткована нами у співпраці з G7 ініціатива ERA працює. З початку року Україні вже передано більше 18,5 млрд доларів США врегулюванню з російських заморожених активів. Ці кошти ми використовуємо для підтримки стійкості України та швидкої відбудови”, – зазначив очільник уряду.
Шмигаль акцентував, що ініціатива ERA демонструє позитивні результати, але Україна не планує на цьому зупинятися і закликатиме міжнародних партнерів до створення правових механізмів для повної конфіскації всіх російських активів.
У Міністерстві фінансів зазначили, що загалом, у рамках ініціативи ERA, Міністерство вже залучило від Європейського Союзу 8 млрд євро.
“Ці кошти забезпечать фінансування пріоритетних видатків держбюджету в соціальній та військовій сферах, підтримають макроекономічну стабільність та сприятимуть відновленню критично важливої інфраструктури. Це важлива та своєчасна інвестиція у зміцнення фінансової стійкості України, посилення її здатності протидіяти агресору та забезпечення стабільного функціонування соціальних послуг”, – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
У Мінфіні також нагадали, що програма ERA передбачає виділення Україні 50 млрд доларів США, які будуть забезпечені майбутніми надходженнями від заморожених російських активів. Внесок ЄС становить 18,1 млрд євро (20 млрд доларів США).
30 червня Україна отримала від Канади близько 1,7 млрд доларів США (2,3 млрд канадських доларів) в рамках ініціативи ERA. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, ці кошти забезпечені доходами від заморожених російських активів.
Україні потрібно значно більше фінансування, ніж озвучені Міжнародним валютним фондом 40 млрд доларів на рік, аби досягти перемоги у війні, а нестача коштів може затягнути військову агресію, повідомляє Financial Times. Фінансовий аналітик Тімоті Еш стверджує, що реальна потреба України – 150 млрд доларів на рік.