У даному матеріалі розглядається, що розмова була ініційована після бомбардування ядерних об’єктів Ірану з боку США. Обидва лідери виявляють стурбованість стосовно «збереження глобального режиму ядерного нерозповсюдження».
Журналісти відзначають, що цей дзвінок став «дипломатичним ризиком» для Макрона, оскільки західні лідери намагаються підтримувати ізоляцію Москви з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Путін спробував використати конфлікт між Ізраїлем і Іраном і його наслідки як можливість розірвання цієї ізоляції, подаючи Росію як вигідного посередника завдяки тісним зв’язкам з Іраном.
Макрон відвідав Москву всього за три тижні до російського вторгнення в Україну у 2022 році, сподіваючись вирішити проблему мирно через дипломатію.
Після розмови з російським диктатором Володимиром Путіним, Макрон зателефонував українському президенту Володимиру Зеленському, повідомивши, що Путін не готовий зупинити війну.
Це була перша телефонна бесіда Путіна з одним із лідерів Європейського Союзу після його розмови з Олафом Шольцем, який на той момент ще був канцлером Німеччини, у листопаді минулого року.
Раніше про зустріч між російським диктатором і президентом Франції було заявлено в Кремлі. Як стверджувалося в Кремлі, Путін під час розмови зазначив, що війна Росії проти України — це «прямий наслідок політики західних держав».
Згідно з повідомленнями Le Parisien, Макрон закликав Путіна до «якнайшвидшого» припинення вогню. Він також висловив намір «продовжувати обмінюватися думками» з ним, повідомили в Єлисейському палаці.
Напередодні президент України Володимир Зеленський і його французький колега Еммануель Макрон обговорили можливість спільного виробництва безпілотників у партнерстві з компанією Renault на території України. Перемовини відбулися під час саміту НАТО в Гаазі.