Україна і Росія мають абсолютно різні погляди перед третім раундом мирних переговорів, що проходять за посередництва США. Зустріч запланована на середу, 23 липня, у Стамбулі, Туреччина.

Про це повідомляє «The New York Times».

За інформацією видання, ні Росія, ні Україна не висловили намір скоригувати свої вимоги щодо умов мирної угоди, тому суттєвий прорив виглядає малоймовірним. Однак, незважаючи на розбіжності, відсутність будь-якої публічної дипломатії між сторонами з початку масштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році означає, що ці зустрічі «будуть уважно спостерігатися».

Згідно з даними NYT, одним із факторів, чому сторони все ж вирішили провести зустріч, є президент США Дональд Трамп. Лідер Сполучених Штатів зробив завершення війни в Україні однією з ключових зовнішньополітичних обіцянок своєї кампанії, поєднуючи «погрози та заохочення» для того, щоб заставити сторони сісти за стіл переговорів. У результаті жодна зі сторін не бажає публічно вийти з мирного процесу, щоб не викликати невдоволення Трампа і не спонукати його підтримати іншу сторону.

На другому раунді переговорів у червні Росія та Україна обмінялися списками вимог мирної угоди, які містили пункти, неприйнятні для обох сторін. Проте, як вважають аналітики, сам факт їхньої публікації є дипломатичним прогресом і може створити основу для більш конструктивних переговорів у майбутньому.

Обидві сторони висловили бажання зосередитися на темах, які принесуть політичні виграші вдома, але не вимагатимуть великих витрат. Росія натякнула, що хоче продовжити обміни полоненими та тілами. За даними NYT, повернення тіл загиблих українських військовослужбовців може мати політичні переваги для Кремля, оскільки це може змусити Київ підвищити офіційні оцінки втрат. Хоча Росія понесла більше втрат, її просування дозволяє їй збирати тіла з обох боків. За інформацією Москви, Росія вже передала Україні понад сім тисяч тіл, тоді як Україна повернула близько 100 тіл росіян. Крім того, Україна планує обговорити повернення українських дітей, які були вивезені до Росії з окупованих територій.

Як зазначається в матеріалі, ймовірність того, що сторони досягнуть згоди під час третього раунду переговорів, вкрай низька. Тим не менш, аналітики шукатимуть незначні зміни за другорядними темами, які можуть свідчити про наявність «спільного ґрунту». Особливо ретельно спостерігатимуть за діями головного українського перемовника — секретаря РНБО Рустема Умєрова. Факт, що Зеленський звільнив його з посади міністра оборони, але залишив на чолі української делегації в Стамбулі, змусив деяких аналітиків вважати, що дипломатичний прогрес можливий.

Українська делегація вже прибула до Туреччини, де у Стамбулі пройдуть переговори з представниками країни-агресора. Раніше у директораті з комунікацій адміністрації президента Туреччини було заявлено, що переговори відбудуться у палаці Чираган, де відбулася попередня зустріч.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.