В окупованому Криму був обраний новий гімн — його офіційне представлення заплановане на вересень. Політична експертка Євгенія Горюнова вважає, що це є черговою спробою Кремля використати пропаганду для підтримки контролю над півостровом і впливу на свідомість місцевих жителів.
Про це вона заявила у коментарі “Суспільне Крим”.
Євгенія Горюнова підкреслила, що рішення затвердити саме цей текст не сталося спонтанно.
“Можливо, вони обрали саме те, що хотіли, адже ці слова вже мали місце, це був неофіційний гімн, і вирішили зробити його офіційним”, — вважає політична експертка.
На її думку, мотивація очевидна — посилення інформаційного тиску та штучне “цементування” населення довкола ідеї “Крим завжди з Росією”.
“У цій ситуації надзвичайно важливу роль відіграє саме ідеологічний аспект пропаганди; вони намагаються ніби засобами сцементувати суспільство, створити новий гімн, який стане символом “Кримської весни” та пов’язати ці події з колективною свідомістю”, — зазначила Горюнова.
В той же час вона акцентує увагу на глибокому ідеологічному змісті нового тексту, який не лише містить пропаганду “перемоги”, але й спробу релігійної інтерпретації окупації.
“Дуже важливо, що в гімні згадується Богородиця, хоча Крим — це багатонаціональний регіон, де мешкають кримські татари, які є мусульманами. Але нав’язується лише православний аспект”, — підкреслює експертка.
На думку Євгенії Горюнової, ці символічні кроки Кремля є спробою створити ілюзію “історичної неминучості” та прикрити провальну політику щодо окупованого Криму.
“Росії не вдається досягти перемоги, й їм потрібно якось це замаскувати, продемонструвати. Вони намагаються довести, що Крим — це російська територія, об’єднуючи кримчан навколо російської ідеї та проекту”, — наголосила вона.
Горюнова переконана, що цей гімн не матиме жодного значення для мешканців півострова.
“Це не є продуктом народної творчості або покликом душі кримчан. Це зовнішній імпульс, тому не буде працювати, адже не відповідає ментальності кримчан”, — запевнила експертка.
На її думку, гімн стане лише формальністю — його навчатимуть у школах і рекламують під час урочистостей, але він не отримає щирої підтримки.
“Це не буде гімном, що торкається душі кримчан. Це не щось ментальне”, — додала вона.
Раніше глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов ухвалив рішення залучити китайський бізнес до спорудження транспортної інфраструктури в анексованому Криму.