Цю інформацію наводить «Rzeczpospolita».

Суд ухвалив компромісне рішення: відхилив прохання Orlen про зниження контрактної вартості, з установленням підвищеної ціни з 1 січня 2018 року, а також відмовив у задоволенні подальших претензій «Газпрому».

Трибунал не визначив конкретних методів розрахунків між сторонами і не призначив жодних конкретних сум. Вирішення цих питань лягає на плечі самих учасників спору, а у разі відсутності згоди, питання буде вирішено на наступних етапах арбітражу.

За попередніми оцінками, Orlen поніс збитки в приблизно 290 мільйонів доларів США, проте діючі санкції унеможливлюють проведення будь-яких виплат за цим вердиктом. Водночас Orlen підкреслює, що задоволення первісних вимог «Газпрому» обійшлося б їй значно дорожче – близько 1,7 мільярда доларів США.

Частковий вирок трибуналу охоплює лише один з етапів арбітражного провадження. На подальших етапах необхідно буде вирішити питання щодо вимог сторін про зміну цінових умов ямальського контракту на основі заяв про перегляд, поданих у 2020-2021 роках, а також претензії сторін щодо одностороннього припинення постачання газу з боку «Газпрому» у 2022 році.

Окремо триває арбітражне провадження щодо претензій Orlen до «Газпрому» про сплату відсотків з переплати за природний газ, поставлений у рамках ямальського контракту у 2014-2020 роках.

Нагадаємо, що компанія «Нафтогаз» і польська компанія Orlen уклали угоду на постачання додаткових 140 мільйонів кубометрів зрідженого природного газу (LNG) зі США, що буде доставлено в Україну.