Будівлю Київради на Хрещатику, 36 чекає одразу два важливих оновлення. У липні тут уклали два договори — на ремонт покрівлі та модернізацію вхідної групи. Символічне наведення ладу — одне, щоб запобігти протіканню, інше — щоб забезпечити зручний доступ, обійдеться міському бюджету в понад 2,5 млн грн.
Згідно з даними в електронній системі Рrozorro, ремонт покрівлі коштуватиме 1,35 млн грн, і роботи включають обидва корпуси будівлі — А та В. Відповідно до тендерної документації, підрядник має демонтувати стару гідроізоляцію, вирівняти бетонну основу, встановити нову полімерну мембрану, відновити парапети, змонтувати нові воронки для водовідведення та частково утеплити дах. Хоча це більше нагадує комплексне оновлення даху, гарантія на роботи складе лише 12 місяців.
Ще 1,24 млн грн будуть витрачені на облаштування доступного входу до корпусу “А”. Це вже не перша ініціатива зі створення інклюзивного простору в КМДА: ще за часів Черновецького на Хрещатику, 36 був встановлений пандус, а в паркінгу облаштували місця для людей з обмеженими можливостями. Новий проєкт передбачає повне переоснащення входу відповідно до сучасних стандартів безбар’єрності: похилий підйом з належним кутом, двоярусні поручні, неслизьке покриття, вирівняний поріг, двері ширше за 90 см, тактильна плитка і кнопка виклику на зручній висоті. Завершення робіт заплановано до 17 жовтня з аналогічною річною гарантією.
Обидва тендери виграв один і той самий підрядник — фізична особа-підприємець Олександр Сергійович Петраков. За даними сервісу YouControl, ФОП зареєстрований у 2018 році в Краматорську Донецької області. Основна діяльність — будівництво житлових і нежитлових будівель, а також ведення малярних, штукатурних, покрівельних, електромонтажних робіт, монтаж інженерних систем і посередництво у торгівлі будматеріалами.
Плани Київради: перейменування парків та скверів, нові повноваження для Кличка
Нагадаємо, Інформатор аналізує плани Київради з різних питань. Так, вона обговорює голосування за перейменування ряду топонімів у Києві. Депутати мають затвердити голосування у застосунку “Київ Цифровий”, яке відбувалось у квітні-травні 2025 року. Зелена зона на вул. Прорізній буде названа Музичним сквером, а ще одна локація на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара отримає ім’я українського мікробіолога Сергія Виноградського. Ще один сквер назвуть на честь Імама Шаміля.
Також ми повідомляли, що у міського голови Києва можуть з’явитися нові повноваження — призначати та звільняти помічників-консультантів депутатів Київради. У кожного з обранців може бути до п’яти таких асистентів, які працюють на громадських засадах і не отримують зарплату, подібно до самих депутатів.