Партизанський рух «Кібер-Атеш» оголосив, що володіє засекреченими документами Чорноморського флоту Російської Федерації. За інформацією партизан, ці документи включають, зокрема, відомості про бойове чергування катерів, які супроводжують так званий «тіньовий флот» РФ.
Про це повідомляє «Кібер-Атеш» у своєму телеграм-каналі.
«У документах містяться графіки виходів, зміни екіпажів, борти, маршрути та імена командирів. Особливо цікаво: супроводом „тіньового флоту“ займаються підрозділи 26-го загону спецпризначення», — зазначили в «Кібер-Атеш», публікуючи матеріали у своєму Telegram-каналі.
Партизани підкреслили, що вже тривалий період стежать за флотом російських загарбників на окупованому Кримському півострові. Цього разу уразливість виявили в системах одного з підрозділів у захопленому Севастополі.
«Доступ до внутрішнього документообігу забезпечив наш агент, а завантаження відбулося за лічені хвилини — поки „командири“ пили чай і обговорювали, скільки бойових одиниць залишиться в їхньому флоті», — уточнили в «Кібер-Атеш».
Партизани додали, що російський військово-морський флот — це не про «панування на морі», а про страх, що маскується за радіомовчанням і фальшивими доповідями.



Довідково. «Тіньовий флот» — це схема, яку країна-агресор використовує для обходу заходів, спрямованих на обмеження експорту своїх енергоресурсів. Під європейськими санкціями знаходяться 324 судна так званого російського тіньового флоту, і їх кількість збільшилась більш ніж удвічі — на 189 одиниць — після схвалення 17-го пакету санкцій проти Росії 20 травня.
Європа також запровадила індивідуальні санкції, включаючи заморожування активів та заборону на фінансування, проти компаній, що відповідають за транспортування російської нафти, серед яких є фірми з Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини та Гонконгу. Важливий страховик російської нафтогазової галузі також потрапив під санкції.
Нагадаємо, російський «тіньовий флот», який використовується для перевезення нафти в обхід міжнародних санкцій, нараховує близько 900 суден. Ці танкери працюють не тільки на Росію, але й на її найближчих союзників — Іран та Північну Корею.