З метою розвантаження Хрещатика та усунення автомобілів, що заважають на тротуарах і пішохідних зонах головної вулиці української столиці, допоміг мер іншого великого міста, яке стикнулося з подібними проблемами. Мова йде про столицю Колумбії, Боготу, та Енріке Пеньялоса, який, прибувши до Києва, акцентував увагу міської влади на недоліках у паркуванні. Він відомий своїми непопулярними, але ефективними рішеннями, які, зрештою, дали позитивний результат.
Про “методи” боротьби з паркуванням на Хрещатику розповів у інтерв’ю виданню РБК-Україна викладач кафедри міського будівництва КНУБА, директор команди “ПроМобільність” та знана фахівець транспорту Дмитро Беспалов. Він зазначив, що до приходу Енріке Пеньялоса до влади в Боготі, столиця Колумбії також терпіла від заторів. Однак завдяки суворим заходам, які запровадив міський голова, ситуацію вдалося виправити.
“Не всі це усвідомлюють, але саме завдяки йому на Хрещатику зникло паркування на тротуарах. Якось він завітав до Києва, звернув увагу на цю проблему, і вже через кілька днів тут з’явилася поліція. Хоча деякий час люди ще продовжували паркуватися там, й це швидко було вирішено – всього за кілька тижнів чи місяців. А раніше Хрещатик був закритий з усіх боків автомобілями”, – підкреслив Дмитро Беспалов.
За словами експерта, основа успіхів Пеньялоса була закладена попереднім мером Боготи, який вживав непопулярні та болючі заходи. Проте результати стали помітними вже при іншому керівнику, який і отримав належну славу.
Киянка отримала штраф, хоча стверджує, що сплатила за паркування: що сталося насправді
Нагадаємо, нещодавно Інформатор описував випадок, коли у Києві водійка поскаржилася на штраф за паркування на платному місці без оплати, хоча заплатила за перебування свого автомобіля. Інцидент стався нещодавно в Печерському районі столиці. Жінка надала докази оплати паркування та має намір позиватися до Київської інспекції з паркування. Але зрештою з’ясувалося, що це була її помилка: водійка переплутала дві літери в номері свого авто в додатку.
Також ми зазначали, що, на думку активістів, Київ щомісяця втрачає пів мільйона гривень, і ці кошти “лежать” прямо під ногами в центрі столиці. Активісти виявили на карті платних паркувань Києва “білу пляму” у самому серці міста. Ця ініціатива навряд чи сподобається автомобілістам, але в товаристві “Пасажири Києва” активно закликають до введення платного паркування на вулиці Богдана Хмельницького.