Прокурори Солом’янської окружної прокуратури висунули підозру депутатці Київської міської ради через шахрайство та службове підроблення, що призвело до здобуття грошей територіальної громади. За інформацією ЗМІ, йдеться про Людмилу Ковалевську, представницю “Євросолідарності”, яка раніше керувала БФ “Фонд збереження історичної спадщини”. В “ЄС” вже заявили про нові спроби Офісу президента захопити контроль над Київрадою та залякати депутатів.

Процес розслідування показав, що благодійна організація, якою на той час керувала підозрювана, орендувала нежитлове приміщення площею 168 кв м на вул. Академіка Глушкова в Києві, отримавши право на подальшу приватизацію. Під час ремонту, так званих “невід’ємних поліпшень”, вартість робіт, за документами, була значно завищена. У результаті, під час приватизації, з вартості приміщення було вирахувано 300 тис. грн як “надмірні витрати” на ремонт, що призвело до недоплати у столичний бюджет.

Дії депутатки були кваліфіковані згідно з статтями “шахрайство” та “службове підроблення” – у випадку доведення вини їй загрожує до п’яти років позбавлення волі. Варто зауважити, що за фактом приватизації цього ж приміщення, яке мало бути придбане за смішну ціну, прокурори Солом’янської окружної прокуратури ще у серпні 2024 року направили до суду обвинувальний акт стосовно директора департаменту комунальної власності КМДА та двох оцінювачів. Їх звинувачують у службовій недбалості, зловживанні повноваженнями та складанні завідомо підроблених документів – судова справа досі розглядається.

Де гроші, де музей, та до чого тут Бахматов

Згідно з даними прокуратури, йдеться про приватизацію приміщення площею 168 кв м на вул. Академіка Глушкова в Голосіївському районі Києва. БФ “Фонд збереження історичної спадщини” за документами має адресу пр. Академіка Глушкова, буд. 1, що є одним із павільйонів ВДНГ.

До речі, в документах вказано, що Ковалевська склала свої повноваження в фонді 14 грудня 2022 року та передала керівництво Ярославу Пітьку. З того часу вона більше не зазначена як засновниця фонду, а тільки як “віддалений засновник”. Тобто події навколо будівлі, дати яких прокуратура не вказує, мали відбуватися не пізніше грудня 2022-го.

Паблік “Хрещатик, 36” повідомляє, що в приватизованому приміщенні на ВДНГ “командою Прокопіва” нібито в “змові з чиновниками КМДА” та Максимом Бахматовим, який тоді був директором ВДНГ, передбачалося заснування Музею монументальної пропаганди. Для нього нібито “вся країна збирала пожертви” через “Фонд дослідження монументальної пропаганди”, який потім перетворився на “Фонд збереження історичної спадщини”.

“В результаті громада не отримала музею, невідомо, куди поділися пожертви громадян, а також втратила комунальне приміщення, в якому друзі Прокопіва вже планували відкрити кафе”, – стверджують автори каналу.

Це було очікувано: у Євросолідарності вважають, що справа знову у контролі за Київрадою

Справа проти Ковалевської не стала несподіванкою для “Європейської солідарності”, яку вона представляє в Київраді. Партія вважає, що звинувачення мають політичний підтекст. Справжня причина – прагнення Офісу президента, яке не зникло, отримати контроль над Київрадою та залякати депутатів, наголошують у ЄС.

“Нашій депутатці Людмилі Ковалевcькій вручили підозру за абсолютно надуманою справою. Це було очікувано. Оскільки після того, як три місяці тому, знову ж таки, за надуманими звинуваченнями голову фракції “ЄС” у Київраді Володимира Прокопіва відправили під домашній арешт, Ковалевська взяла на себе частину його обов’язків. І, зрештою, отримала підозру”, – йдеться у повідомленні.

Іншим опозиційним депутатам також погрожують обшуками, зазначено у “Євросолідарності”. Партія висловила своє обурення ситуацією.

Джерела Інформатора у Київраді підтверджують, що Ковалевська дійсно була дуже близька до Прокопіва. Її сміливо можна охарактеризувати як праву руку голови фракції ЄС. Оскільки вона була його радницею з питань публічної політики та соціальних комунікацій.

Додатково, Ковалевська є політтехнологом, що, імовірно, дратує ворогів “ЄС” у Київраді, тому її так і переслідують. Люди, що можуть організувати піар, вибудувати комунікації та ефективно просувати політичну силу, є важливими в будь-якій партії, і витіснити їх з “сідла” – це мета конкурентів.

Зазначимо, що Банкова через нардепку Мар’яну Безуглу вже раніше критикувала Ковалевську. Безугла стверджувала, що та була членкинею “Єдиної Росії”, що Ковалевська – це не просто помічниця Прокопіва, а й нібито має “романтичні відносини” з ним. Вона також згадала, що “свого часу” Ковалевська нібито лобіювала “проросійський” проект Бабиного Яру. Ковалевська тоді відповіла, що Безугла просто поширює неправду.

Цікаво, що нардепка не була оригінальною. Інформація про те, що Ковалевська нібито була в “Єдиній Росії”, з’явилася в соціальних мережах у вересні 2020 року, на наступний день після того, як “Європейська Солідарність” оприлюднила перший список кандидатів на депутатів Київради. Це не завадило Ковалевській стати кандидатом від ЄС у Київську міську раду за 1-м виборчим округом (№1), зайняти 7-у позицію у загальному партійному списку та успішно потрапити в КМР.

Як Прокопіву оголошували про підозру, і чому його відставка може викликати тектонічні зміни на Хрещатику

Нагадаємо, Інформатор вже повідомляв, що 17 квітня заступнику голови КМДА із самоврядних повноважень Володимиру Прокопіву оголосили про підозру. Це стосується організації схем з переправлення ухилянтів через кордон.

13 червня в Голосіївському райсуді Києва Прокопіву було продовжено запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Прокопів та його адвокат стверджували, що підстава для підозри та арешту відсутня, але суд став на бік прокуратури.

Також ми розповідали, чим може закінчитися “справа Прокопіва”. Наразі, цей чиновник є ключовим у питанні взаємодії між двома основними фракціями Київради, і вважається одним з основних комунікаторів у міській раді загалом, граючи важливу роль в комунікаціях між Віталієм Кличком і Петром Порошенком. Його проблеми з правом можуть спричинити суттєві зміни на Хрещатику.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.