Цю інформацію передає «Економічна правда» з посиланням на дані Міністерства соціальної політики.

Згідно з відомостями Мінсоцполітики, в Україні налічується 635,8 тисячі колишніх військовослужбовців та працівників силових структур, які отримують пенсію за вислугу років. Середній вік виходу на пенсію у цій категорії становить 51 рік. З них приблизно 145,2 тисячі чоловіків призовного віку не проходять військову службу.

Зауважимо, що чинне законодавство про спеціальні пенсії для військових та силовиків було прийнято до початку великої війни. Воно надає пільги у вигляді окремої формули розрахунку виплат – розмір пенсії може досягати до 70% від поточного грошового забезпечення військовослужбовців, які залишаються на аналогічних посадах. Також цей закон дозволяє кадровим військовим і працівникам силових структур виходити на пенсію у 45 років або раніше за наявності 25 років вислуги.

Окрім цього, закон про пенсії військовослужбовців і правоохоронців був розроблений до початку війни, тому він надає пільги за професійною ознакою, а не за фактом участі в бойових діях. Як наслідок, він не передбачає жодних пільг для мобілізованих громадян, які, як і кадрові військові, стоять на захисті держави. Єдина пільга, на яку може розраховувати мобілізований, – це п’ятирічна «знижка» щодо віку виходу на пенсію.

Водночас, в уряді вважають, що статус учасника бойових дій (УБД) повинен надавати право на пенсійну пільгу і планують ініціювати відповідний перегляд законодавства.

Нагадаємо, через пільги, закріплені законом, значна частина прокурорів в Україні підходить до виходу на пенсію до 50 років, існують навіть випадки, коли особи отримують її до 40 років.