З лютого 2022 року до травня 2025 року російські суди зареєстрували 20 538 справ щодо самовільного залишення служби.

Такі дані наводить британська розвідка, посилаючись на російське агентство «Медиазона».

Переважна більшість з цих справ, а саме 18 159 (88,4%), стосувалася самовільного залишення частини (СЗЧ), що відповідно до статті 337 Кримінального кодексу РФ карається позбавленням волі на термін до десяти років. З цих справ 17 721 (86,2%) були передані до суду.

Британська розвідка вказує на кілька факторів, що можуть підштовхнути російського солдата до дезертирства:

  • Сувора дисципліна.
  • Непристойне медичне обслуговування для поранених солдатів.
  • Недостатня військова підготовка.

Контрактник може бути направлений на передову всього через 14 днів після підписання контракту, пройшовши лише п’ять днів військової підготовки.

Ці обставини, зазначає розвідка, суперечать офіційній версії, що нібито російське керівництво цінує військову службу людей, які беруть участь у «незаконній війні» в Україні.

Нагадаємо, що співробітники Державного бюро розслідувань за сприяння Держприкордонслужби затримали військовослужбовця, який намагався організувати схему незаконного переправлення до Молдови солдатів, що самовільно залишили частини.

До речі, Львівська обласна військова адміністрація (ОВА) дозволяла чоловікам виїжджати за кордон під час повномасштабної війни на основі листів від вигаданої громадської організації з підписом російського імператора Олександра III та логотипом російського «Газпромбанку».

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.