У Дніпровському районі Києва днями запрацювала незвична кав’ярня, в якій можна провести час у компанії міні-пігів. Заклад позиціонує себе як перше в Україні “Piggy Cafe”, а формат “кави з поросятами” швидко став вірусним у TikTok і Telegram. Проте така концепція викликала неоднозначну реакцію – зоозахисники заявили про експлуатацію тварин, а в соцмережах спалахнула дискусія.
Як повідомили UNN власники кав’ярні Юлія та Денис Давиденки, ідея прийшла з Японії, де подібні “контактні кафе” давно набули популярності. Після повернення з Франції пара вирішила реалізувати свій бізнес-проєкт в Україні – спершу це була звичайна кав’ярня із шоурумом, але згодом її переформатували на кафе з поросятами. І, за словами Дениса, працюють вони лише другий тиждень, а люди до них їдуть навіть із Запоріжжя.
Кав’ярня розташована у житловому комплексі “Комфорт Таун”, працює з 10:00 до 21:00, а спілкування з поросятами дозволене лише у визначені години: з 12:00 до 13:00 та з 16:00 до 19:00. Вартість години перебування у компанії міні-пігі – 250 грн. Власники підкреслюють: це не контактний зоопарк, а обмежений за доступом простір з правилами взаємодії з тваринами. У кафе працює спеціальна зоо-няня, яка слідкує за станом тварин і пояснює відвідувачам правила поводження.
“Якщо бачимо, що тваринки втомились, ми просимо гостей припинити відвідування. Це живі істоти, а не іграшки”, – каже Денис.
Власники також запевняють, що всі семеро поросят стоять на обліку ветеринарної служби, мають щеплення, чіпи й навіть міжнародні документи для евакуації у разі потреби. У планах – співпраця з грумінг-салоном для додаткового догляду за тваринами. І взагалі, платна зона впроваджена саме тому, аби обмежити доступ відвідувачів до маленьких п’ятачків.
Однак у соцмережах думки розділилися. І наразі більше тих, хто вважає, що і власникам, і всім, хто підтримує експлуатацію тварин, має бути соромно. Багато хто вказує на відсутність можливості у тварин сховатися від натовпу та порівнюють кафе з контактними зоопарками, які давно критикуються за негуманність.
Водночас є й інша позиція. Від “Вау, яка милота. Я вже йду!” до “Терміново потрібно відкрити таке кафе в Одесі”. На захист власників стали й ті, хто вказує, що заклад має правила й обмеження. Загалом прихильники такого формату називають ідею “унікальною” та “атмосферною”.
Попри це, до поліції вже надійшла офіційна заява від зоозахисників. У коментарі для УНН речник поліції Дмитро Грищенко підтвердив, що звернення зареєстроване, а запит щодо законності утримання тварин скерували до Держпродспоживслужби. Перевірка наразі триває, і якими будуть її результати, і чи и порушує Piggy Cafe норми етичного поводження з тваринами – покаже час.
У центрі Києва врятували бджолиний рій, що заблукав біля Літературного скверу
Нагадаємо, днями у середмісті Києва, на вул. Михайла Коцюбинського, небайдужі перехожі врятували бджолиний рій. Комахи, ймовірно, втекли від власника-пасічника десь з приватного сектору столиці разом з бджолиною маткою, і в пошуках нового прихистку опинилися просто посеред мегаполісу. Рятувати їх зголосилися співробітники ГУ ДСНС у Києві, чий офіс розташований поряд, і серед яких знайшовся досвічений бджоляр.
Нагадаємо, Інформатор також писав про те, як у Дарницькому районі Києва перехожі виявили справжнє теля, яке блукало спальними масивами. Тварина не боялася людей і з задоволенням йшла на контакт. Виявилося, що теля втекло з “Велесової ферми” під Києвом.