Святковий день для дорожників столиці не обмежився лише щирими вітанями. 1 липня, в день 80-ї річниці заснування Київавтодору, міська прокуратура оголосила про передачу до суду резонансної справи, яка стосується керівництва корпорації. Серед підозрюваних – як чиновники комунального підприємства, так і представники приватних підрядників.
Обвинувальний акт охоплює п’ятьох членів організованої групи, до якої входили генеральний директор Київавтодору, директор і інженер підприємства-підрядника, а також головний і менеджер іншого приватного підприємства, повідомила Київська міська прокуратура. Як стверджує слідство, протягом періоду з січня 2022 до квітня 2024 року вони завищували ціни на асфальтобетонні суміші та роботи з укладання асфальту в Печерському, Подільському та Шевченківському районах Києва, завдавши бюджету збитків у майже 5,8 млн грн.
У прокуратурі наголошують, що під час досудового розслідування було арештовано майно фігурантів з метою подальшого відшкодування збитків. Судитимуть їх за зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах в складі організованої групи. Найсуворіше покарання за цією статтею передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що підозру отримав чинний директор корпорації Олександр Федоренко на початку травня 2024 року. Його разом з чотирма іншими особами з підрядних організацій звинувачують у фіктивних актах, завищених цінах та використанні неякісних матеріалів. Експертиза виявила, що з бюджету безпідставно витратили майже 10 млн грн.
Варто зазначити, що Олександр Федоренко обіймав посаду голови комунальної корпорації з літа 2022 року. До цього він два роки виконував обов’язки керівника “Київавтодору” і одночасно був заступником директора з розвитку виробництва. Саме з початку 2022 року, коли він став фактичним керівником, тривали дії, які тепер фігурують у справі про розкрадання 5,8 млн грн.
Крім цього, вже на початку 2025 року правоохоронці провели не менш як два обшуки у Київавтодорі. Один з них стосувався можливих корупційних дій при нанесенні дорожньої розмітки — поліція шукала документи, що стосуються витрачання бюджетних коштів. Інший обшук був пов’язаний із закупівлею 26 одиниць техніки для зимового утримання доріг.
Цікаво, що ранком 1 липня, ще до оголошення прокуратури про передачу справи до суду, колишній керівник Київавтодору Олександр Густєлев привітав корпорацію з ювілеєм. У своєму зверненні він висловив подяку 3,8-тисячному колективу корпорації за віддану працю, згадавши і про перші місяці повномасштабного вторгнення, і про щоденну підготовку столичних доріг.
Київавтодор стикається з нестачею фахівців і увагою поліції щодо керівництва
Як повідомлялося, влітку минулого року в КК “Київавтодор” було заявлено, що нестача фахівців на окремих підприємствах дорожньої галузі столиці досягає 28-30%. Так, у КП ШЕУ Голосіївського району дефіцит фахівців склав 30%, у Дніпровському районі – 28%, у Солом’янському – 18%. У корпорації зазначили, що така ситуація виникла через мобілізацію співробітників до складів ЗСУ.
А у травні поліція оголосила про підозру керівництву “Київавтодору” у зв’язку з розкраданням майже 10 млн грн. Директор Київавтодору, згідно з даними розслідування, укладав договори з комерційними структурами, підписував фіктивні акти про виконання ремонтних робіт з недостовірними даними та потім виводив кошти.