У Києві на Подолі відновили фасад історичної пам’ятки, зведеної у ХІХ столітті. Йдеться про будинок Христини Казарновської, що розташований на вулиці Межигірській. Задля відновлення зовнішнього виду споруди, зведеної у стилі історизму, з фасаду прибрали потворну конструкцію скління балкону, встановлену там ще за радянських часів.
Про відновлення зовнішнього вигляду будинку розповів відомий київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов у Facebook. Йдеться про садибу Христини Казарновської, зведену до 1880 року й розташовану на вул. Межигірській, 19 у Подільському районі столиці.
За даними Перова, архітектором був київський зодчий Карл Шиман. Він звів садибу у стилі історизму, на першому її поверсі розташовувалися пекарня й булочна, другий поверх був житловим. А за радянських часів центральний осьовий балкон будівлі було засклено, що спотворило її архітектурну композицію.
У грудні 2024 року власники почали робити ремонт фасаду будівлі. Невдалу прибудову із заскленням з нього прибрали, відновивши історичний вигляд будинку. Наразі фасадні роботи вже завершені, пише Перов, і додає: розскління балкону є чудовим прикладом для наслідування – такі випадки потрібно популяризувати, щоб кияни продовжили повертати історичним будівлям їхній першозданний вигляд.
У Києві на Лук’янівці почали розбирати пам’ятку архітектури, та через розголос процес припинили
Нагадаємо, днями Інформатор написав, що у Києві розпочали активний демонтаж будівлі трамвайно-тролейбусного управління на вулиці Дегтярівській, 7-Б. Споруда, що має охоронний статус як пам’ятка архітектури місцевого значення, вже позбулася даху та частини вікон. При цьому на інформаційному стенді зазначено, що це триває реконструкція об’єкту.
Вже за декілька днів ми повідомили, що у споруді 1910 року побудови роботи припинили. Втім, на жаль, дах тилової частини пам’ятки вже зняли повністю, а будівельники встигли розібрати й частину внутрішніх стін та перекриття між поверхами. А цегла тепер лежить просто поруч з краном, за допомогою якого демонтували внутрішнє “начиння” споруди.