Київський екологічний культурний центр (КЕКЦ) спільно з Деснянською прокуратурою отримали перемогу в суді на захист природоохоронного заказника “Деснянські луки”. Господарський суд Києва зобов’язав компанію “Бережок”, яка незаконно зайняла майже 500 квадратних метрів території заказника та відкрила кафе “Берег”, демонтувати 26 незаконно зведених конструкцій. Про це повідомив голова КЕКЦ, екологічний активіст Володимир Борейко.
Деснянська окружна прокуратура Києва, як зазначили в пресслужбі відомства, змогла захистити у суді право територіальної громади на земельну ділянку комунальної власності, що розташована на території ландшафтного заказника “Деснянські луки”. У повідомленні прокуратури йдеться про те, що ділянка є частиною природної території, яка відноситься до земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення. Це означає, що будь-яка господарська діяльність та будівництво на цій території заборонені.
“Водночас встановлено, що на частині земельної ділянки, яка є об’єктом природно-заповідного фонду та на території прибережної захисної смуги річки Десенка без жодних правовстановлюючих документів зведено заклад харчування і 26 будиночків для відпочинку загальною площею 500 кв. м”, – підкреслили в прокуратурі.
Суд частково задовольнив позов та зобов’язав підприємство демонтувати самовільно зведені об’єкти. Також компанія “Бережок” повинна повернути земельну ділянку площею 0,3011 га, вартість якої перевищує 10 мільйонів гривень, Київській міській раді. Всього забудовник має знести 26 об’єктів самочинного будівництва: шість будівель загальною площею 149 кв. м, 18 тимчасових споруд з тентовим покриттям загальною площею 335,5 кв. м та дві інші споруди господарського призначення загальною площею 17,5 кв. м. Суд також вирішив стягнути з ТОВ “Бережок” судовий збір у розмірі 6 тисяч гривень на користь Деснянської окружної прокуратури.
Борейко зазначив, що КЕКЦ бере участь ще у двох судових процесах на захист заказника “Деснянські луки”. Перший суд – проти “Київводоканалу”, який незаконно проклав у заказнику траншею. Другий – проти інших підприємців, які без дозволу встановили в заказнику “альтанки для розпивання алкоголю”.
Ландшафтний заказник місцевого значення “Деснянські луки” був створений рішенням Київської міської ради в 2020 році. Він розташований на двох ділянках загальною площею 322,1 га у Деснянському районі Києва, вздовж лівого берега річки Десенка. Північна ділянка простирається навколо затоки Доманя, південна – між Десенкою, житловим масивом Вигурівщина-Троєщина та приватною забудовою колишнього села Троєщина.
Цей заказник зберігає унікальні луки вздовж Десни, де мешкають червонокнижні види тварин і рослин. Тут проживає значна популяція півників сибірських, занесених до Червоної книги України, а також більше 30 видів птахів, які охороняються відповідно до Бернської конвенції. Крім того, це величезне природне місце для відпочинку киян, яке ще не підлягає забудові.
Забудовник наполягає на знесенні історичної садиби на столичних Липках, де формувався Народний Рух України
Як повідомляє Інформатор, у центрі київських Липок планується знищення одного з найстаріших садибних комплексів Києва, розташованого на Музейному провулку, 8. Саме тут на початку березня 2025 року автомобілі зникли через провали ґрунту.
Ті, хто цікавиться історією, знають, що наприкінці 80-х років тут розміщувалася штаб-квартира Руху, а поруч з будівлею встановлено пам’ятник В’ячеславу Чорноволу. Нині забудовник вимагає термінового початку робіт через “неісторичність” садиби Стрельбицького та нібито небезпеку для місцевих мешканців.
Також повідомлялося, що тендер на будівництво Національного меморіального цвинтаря під Києвом був скасований. Термін першого поховання українських героїв переноситься в невизначене майбутнє, а ситуація стає дедалі більш ганебною.