П’ять країн-членів Європейського Союзу – Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія – висловили своє невдоволення новою торговельною угодою України з ЄС, яка готується на основі поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Це питання було порушено під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства 14 липня.

Про це повідомляє ЄП.

Ці країни вважають, що нова угода, яку пропонує Єврокомісія замість «торговельного безвізу» (термін дії якого закінчився на початку червня), може порушити стабільність агроринків Євросоюзу.

«П’ять націй – Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія – підняли на засіданні Ради ЄС з сільського господарства питання нових торгових умов з Україною. На їхню думку, нова угода в рамках ПВЗВТ може спричинити нестабільність європейських ринків», – зазначив співрозмовник «Європейської правди».

Єврокомісар із сільського господарства Крістоф Гансен підтвердив, що торгівля з Україною була на порядку денному засідання Ради ЄС у Брюсселі 14 липня.

«На прохання групи з кількох держав ми також розглянули оновлену угоду з Україною», – повідомив він після закінчення зустрічі.

Єврокомісар наголосив, що «ПВЗВТ 2016 року повинна була бути переглянута у 2021 році, проте через російську агресію в Україні це стало неможливим». Гансен підкреслив, що на засіданні висловлювалися різні думки щодо угоди, і він вважає важливим мати відверту дискусію в цьому форматі. Він також навів факти про угоду та зазначив, що вона «відповідає інтересам наших фермерів».

Однак, за інформацією «Європейської правди», ці п’ять держав продовжують наполягати на зміні вже узгодженого з Україною проєкту внесення поправок до угоди про ПВЗВТ.

Нагадаємо, 30 червня стало відомо, що Україна та Європейський Союз фіналізують переговори щодо оновлення угоди про вільну торгівлю, і незабаром очікується оголошення про досягнення двосторонньої угоди.

Торговий представник України Тарас Качка розповів про суть оновленої угоди про вільну торгівлю з ЄС. Він підкреслив, що вважає позитивним результатом переговорів нові умови, які вдалося досягти після завершення у червні 2025 року дії пільгових умов торгівлі в умовах повномасштабної війни.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.