Кремль продовжує експлуатувати агресивну риторику Дмитра Медведєва, заступника голови Ради безпеки Росії, для підриву підтримки західній військовій допомозі Україні. Його висловлювання, ймовірно, є частиною організованих інформаційних кампаній Кремля та узгоджені «згори».
Цю думку висловлюють аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті.
8 липня Дмитро Медведєв реагував у своїх російськомовних та англомовних соціальних мережах на заяви президента США Дональда Трампа про відновлення постачань зброї Україні. Він стверджував, що у відповідь Росія повинна «продовжувати досягати цілей СВО», «працювати на перемогу» та «повертати території», очевидно, маючи на увазі нові загарбання українських територій для реалізації військових цілей РФ.
В ISW підкреслюють, що ці висловлювання Медведєва спрямовані на те, щоб зобразити західну військову допомогу Україні як безперспективну перед нібито неминучою перемогою Росії. Проте аналітики зауважують, що країнам Заходу варто серйозно сприймати розглянуті заяви Медведєва, а не ігнорувати їх як гіперболічні перебільшення чи маргінальні думки. Фахівці ISW вважають, що російський диктатор Володимир Путін часто використовує Медведєва для підсилення риторики, що призводить до паніки та страху серед західних політиків, відповідальних за прийняття рішень, що може завадити подальшій допомозі Україні.
Висловлювання Медведєва є частиною розгорнутої кампанії Кремля, покликаної управляти процесами ухвалення рішень на Заході, вказують в ISW. Туди вважають, що провокаційні заяви та погрози Медведєва, з великою ймовірністю, є частиною узгодженої інформаційної стратегії Кремля, під контролем «згори». Адже Путін може цензурувати заяви Медведєва, якщо це йому потрібно, зважаючи на контроль Кремля над російським інформаційним простором, інтернетом та ЗМІ, а також сувору координацію офіційних заяв. Тож той факт, що Медведєв продовжує свої агресивні заяви, направлені прямо проти Сполучених Штатів та Європи, свідчить про підтримку та заохочення Кремля цих процесів. Агресивні висловлювання Медведєва слугують конкретній меті Путіна, оскільки спонукають Захід сприймати заяви самого Путіна як більш помірковані та раціональні порівняно з висловлюваннями Медведєва. Таким чином, Путін отримує більше простору для висування ширших вимог або більш серйозних погроз, резюмують в ISW.
Згадаймо, що речниця Державного департаменту США Теммі Брюс заявила, що Сполучені Штати залишаються відданими підтримці України та продовжать постачати Києву зброю, незважаючи на нещодавню паузу.