На відміну від України, де Російська Федерація щоденно завдає ударів по безневинних громадянах і позбавляє їх даху над головою, жителі європейських держав поки що не відчули на собі наслідків її дій. Проте експерти з європейських спецслужб застерігають, що це може змінитися.
Про це повідомляє Associated Press.
Минулого року в європейських країнах було зафіксовано 12 випадків підпалів та інших серйозних диверсій, тоді як у 2023 році їх налічувалося лише два; у 2022 жодного не було.
◾️ Агентство досліджувало сотні подій та виявило більше 70 випадків, у яких західні правоохоронні органи встановили прямий зв’язок із РФ, проросійськими організаціями або Білоруссю.
◾️ До актів гібридної війни відносяться шпигунство, підготовка вбивства (наприклад, Армін Паппергер, гендиректор Rheinmetall), підпали, диверсії, акти саботажу, кібератаки, вандалізм, а також використання мігрантів для дестабілізації суспільної обстановки.
Раніше естонський суд визнав винними двох громадян Молдови у підпалі ресторану Slava Ukraina в Таллінні у січні цього року. Влада вважає, що замовлення на це надходило від російських спецслужб.