Про це свідчить попередня оцінка Мінфіну РФ.

У другому кварталі дефіцит бюджету країни збільшився на 78% у порівнянні з першим і став рекордним за останні роки.

The Moscow Times відзначає, що основною причиною такого розриву стали падіння нафтогазових доходів Росії і збільшення витрат.

Міністерство фінансів вже витратило половину річного бюджету – 21,3 трлн рублів ($270 млрд) із запланованих 42,3 трлн рублів ($540 млрд), тоді як доходів зібрало лише 17,6 трлн рублів ($220 млрд) з очікуваних 38,5 трлн рублів ($490 млрд).

На даний момент річний дефіцит вже майже досяг плану Мінфіну РФ на цей рік (3,8 трлн рублів). Спочатку уряд країни сподівався на втричі менший дефіцит – всього 1,2 трлн рублів ($15 млрд).

Незважаючи на падіння нафтових доходів на 17%, інші доходи РФ зросли на 13%. Однак експерти сумніваються в тому, що позитивна динаміка збережеться через загальне уповільнення економіки та інфляційний тиск.

Особливе занепокоєння викликає податок на додану вартість (ПДВ), який вважається непрямим індикатором економічної активності. Надходження від ПДВ збільшилися лише на 7–9% – значно менше, ніж торік, коли зростання перевищувало 21%.

Після повернення Дональда Трампа до влади США не ввели нових санкцій і навіть послабили старі обмеження проти Росії. Це надало Москві нові можливості для закупівлі чипів, технологій безпілотників та військових компонентів, необхідних для ведення війни проти України.