Група сайтів, що мають зв’язок із Кремлем, розголошує конфіденційні дані українських військовослужбовців, їхніх родичів, а також громадських активістів із Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини.
Як виявив Центр розслідувань імені Яна Куцяка, ці ресурси застосовують тактику доксингу – публічного поширення приватної інформації з метою цькування.
На таких сайтах можна знайти імена, адреси, фотографії, контактні дані та інші особисті відомості осіб, яких називають «ворогами Росії». Доксинг охоплює навіть родини загиблих чи полонених українських вояків, роблячи їх цілями інформаційно-психологічної війни.
За даними журналістів-розслідувачів, одним з основних інструментів доксингу є ресурс, подібний до «Вікіпедії», проте призначений виключно для цькування. Тут публікують приватні досьє з політичними мітками та образами. Ця тактика має на меті спровокувати хвилю погроз і переслідувань з боку проросійської аудиторії.
Важливо зазначити, що технічну інфраструктуру для цих сайтів надає компанія StormWall, яка офіційно зареєстрована у Братиславі (Словаччина), хоча і належить російським власникам. Таким чином, хостинг і кіберінфраструктура для атак на українських громадян постачаються з території ЄС.
Центр імені Яна Куцяка закликає до детального вивчення і правової оцінки діяльності таких компаній. Адже доксинг – це не лише кібершкідництво, а один із засобів гібридної війни, що має реальні наслідки для безпеки людей.
Не так давно у Вінниці затримали 19-річного жителя Житомира, який намагався підірвати житловий будинок, де мешкають родини військовослужбовців.